×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amadeus wyliczy obciążenie samolotów Lufthansy


Grupa Lufthansa podpisała umowę ramową dotyczącą wdrożenia systemu Amadeus Altéa Departure Control Flight Management. W ramach tego porozumienia pełny pakiet rozwiązań Altéa firmy Amadeus zostanie wdrożony u wszystkich przewoźników sieciowych grupy.System ten automatyzuje kontrolę wagi i równowagi samolotu i optymalizuje przeloty przez analizę obciążenia związanego z pasażerami i ładunkami, obliczanie zapotrzebowania na paliwo i określanie optymalnego rozmieszczenia ciężaru w samolocie.

W pierwszej kolejności system wdrożą linie Lufthansa, Swiss, Brussels Airlines i Lufthansa Cargo
.
Zapewnienie stabilnej i bezpiecznej kontroli obciążenia - innymi słowy optymalizacji wagi i równowagi samolotu - to dla każdej linii lotniczej jedna z najważniejszych kwestii operacyjnych. Odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu efektywności i punktualności oraz w obniżaniu kosztów paliwa. 

Amadeus Altéa Departure Control Flight Management automatyzuje kontrolę wagi i równowagi samolotu i optymalizuje przeloty przez analizę obciążenia związanego z pasażerami i ładunkami, obliczanie zapotrzebowania na paliwo i określanie optymalnego rozmieszczenia ciężaru w samolocie. Po wdrożeniu w Grupie Lufthansa, system będzie optymalizować obciążenie dla 3000 lotów dziennie.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie