Amadeus wyliczy obciążenie samolotów Lufthansy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 kwietnia 2016 08:29
Grupa Lufthansa podpisała umowę ramową dotyczącą wdrożenia systemu Amadeus Altéa Departure Control Flight Management. W ramach tego porozumienia pełny pakiet rozwiązań Altéa firmy Amadeus zostanie wdrożony u wszystkich przewoźników sieciowych grupy.
Reklama

System ten automatyzuje kontrolę wagi i równowagi samolotu i optymalizuje przeloty przez analizę obciążenia związanego z pasażerami i ładunkami, obliczanie zapotrzebowania na paliwo i określanie optymalnego rozmieszczenia ciężaru w samolocie.

W pierwszej kolejności system wdrożą linie Lufthansa, Swiss, Brussels Airlines i Lufthansa Cargo
.
Zapewnienie stabilnej i bezpiecznej kontroli obciążenia - innymi słowy optymalizacji wagi i równowagi samolotu - to dla każdej linii lotniczej jedna z najważniejszych kwestii operacyjnych. Odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu efektywności i punktualności oraz w obniżaniu kosztów paliwa.

Amadeus Altéa Departure Control Flight Management automatyzuje kontrolę wagi i równowagi samolotu i optymalizuje przeloty przez analizę obciążenia związanego z pasażerami i ładunkami, obliczanie zapotrzebowania na paliwo i określanie optymalnego rozmieszczenia ciężaru w samolocie. Po wdrożeniu w Grupie Lufthansa, system będzie optymalizować obciążenie dla 3000 lotów dziennie.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama