UIA poleci do Poznania lub Gdańska

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 kwietnia 2016 14:37
39 komentarzy
Linie lotnicze Ukraine International Airlines jeszcze w tym roku uruchomią połączenie z Iwano-Frankiwska do Poznania lub Gdańska. Z kolei w przyszłym roku przewoźnik może rozpocząć loty z Kijowa do Krakowa.
Reklama

- Uważamy, że oferta lotów między Ukrainą a Polską jest niewystarczająca na tle innych krajów sąsiednich. Dlatego rozważamy uruchomienie rejsów między jednym z portów lotniczych w zachodniej Ukrainie do Poznania lub Gdańska. Decyzję podejmiemy do końca tego miesiąca - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Andrii Pavlenko, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w Ukraine International Airlines.

Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce, doprecyzował, że chodzi o lotnisko w Iwanofrankowsku. Loty miałyby być wykonywane dwa razy w tygodniu, a samoloty ukraińskiej linii będą nocować na polskich lotniskach. Kołodziej podkreślił, że Iwano-Frankiwsk to ładne i tanie miasto, które może przyciągać Polaków m.in. ze względów sentymentalnych i turystycznych.

Iwano-Frankiwsk to miasto z ok. 220 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodniej części kraju. Dawna nazwa miasta to Stanisławów. Od powstania w XVII w. do II wojny światowej należało do Polski lub do zaboru austriackiego. Po 1945 r. znalazło się w granicach Ukraińskiej SSR.


Przedstawiciele ukraińskiej linii podkreślili, że duży ruch autobusowy i minibusowy między Polską a Ukrainą wskazuje na potencjał rynku. Jednak uciążliwe przekraczanie granicy lądowej odstrasza wielu podróżnych.

- Jeśli chodzi o loty z Kijowa, to najbardziej prawdopodobne jest połączenie do Krakowa. Ale ono na pewno nie zostanie uruchomione w tym roku - dodał Pavlenko.

Pavlenko dodał, że UIA liczy zarówno na ruch etniczny, migrantów zarobkowych, jak i biznes. Nie bez znaczenia są też pasażerowie tranzytowi - w tej chwili niemal połowa wszystkich Polaków podróżujących tą linią kontynuuje podróż przez Kijów.

Uruchomienie kolejnych połączeń między Polską a Ukrainą jest możliwe, bo od połowy marca zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby rejsów tygodniowo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-04-29 22:15   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Chyba już UIA wybrał miasto pod tą trasę . Wybrano Gdańsk . I w zasadzie to lepszy wybór niż Poznań. A podobno też Lublin namawiał Ukraińców na Kijów . Na razie bez rezultatu.
Kelo 2016-04-12 12:16   
Kelo - Profil Kelo
Trzeba wypatrywać tego UIA i KLM, bo oni nie mają na dzień dzisiejszy ograniczeń infrastruktury czy floty, AF to dopiero po wybadaniu rynku regionalnego po tej przerwie. Na pewno nie będzie szans właśnie na BA z tymi ograniczeniami, Brussels to się będzie podnosił przez rok po zamachu i stopniowo przywracał loty. To może Vueling na sezon letni się skusi niebawem... bo rozwijają się szybko
ArturMUC 2016-04-11 09:15   
ArturMUC - Profil ArturMUC
UIA oglosila nowe loty z Iwano-Frankiwska do Alicante i Walencji...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama