×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA poleci do Poznania lub Gdańska


Linie lotnicze Ukraine International Airlines jeszcze w tym roku uruchomią połączenie z Iwano-Frankiwska do Poznania lub Gdańska. Z kolei w przyszłym roku przewoźnik może rozpocząć loty z Kijowa do Krakowa.- Uważamy, że oferta lotów między Ukrainą a Polską jest niewystarczająca na tle innych krajów sąsiednich. Dlatego rozważamy uruchomienie rejsów między jednym z portów lotniczych w zachodniej Ukrainie do Poznania lub Gdańska. Decyzję podejmiemy do końca tego miesiąca - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Andrii Pavlenko, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Amerykę Północną w Ukraine International Airlines. 

Krzysztof Kołodziej, dyrektor sprzedaży UIA w Polsce, doprecyzował, że chodzi o lotnisko w Iwanofrankowsku. Loty miałyby być wykonywane dwa razy w tygodniu, a samoloty ukraińskiej linii będą nocować na polskich lotniskach. Kołodziej podkreślił, że Iwano-Frankiwsk to ładne i tanie miasto, które może przyciągać Polaków m.in. ze względów sentymentalnych i turystycznych. 

Iwano-Frankiwsk to miasto z ok. 220 tys. mieszkańców, położone w południowo-zachodniej części kraju. Dawna nazwa miasta to Stanisławów. Od powstania w XVII w. do II wojny światowej należało do Polski lub do zaboru austriackiego. Po 1945 r. znalazło się w granicach Ukraińskiej SSR.


Przedstawiciele ukraińskiej linii podkreślili, że duży ruch autobusowy i minibusowy między Polską a Ukrainą wskazuje na potencjał rynku. Jednak uciążliwe przekraczanie granicy lądowej odstrasza wielu podróżnych. 

- Jeśli chodzi o loty z Kijowa, to najbardziej prawdopodobne jest połączenie do Krakowa. Ale ono na pewno nie zostanie uruchomione w tym roku - dodał Pavlenko. 

Pavlenko dodał, że UIA liczy zarówno na ruch etniczny, migrantów zarobkowych, jak i biznes. Nie bez znaczenia są też pasażerowie tranzytowi - w tej chwili niemal połowa wszystkich Polaków podróżujących tą linią kontynuuje podróż przez Kijów. 

Uruchomienie kolejnych połączeń między Polską a Ukrainą jest możliwe, bo od połowy marca zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby rejsów tygodniowo.gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie