Lotnisko Wrocław: Nocny bieg po drodze startowej

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
07 kwietnia 2016 14:27
5 komentarzy
Blisko tysiąc osób pobiegnie po zmodernizowanej drodze startowej wrocławskiego lotniska. Patronat nad biegiem objął portal Pasazer.com.
Reklama

Bieg ten to świetna okazja dla fanów lotnictwa, biegania albo obu tych pasji, którzy przy okazji tego wydarzenia przyczynią się do pomocy ciężko choremu synowi jednego z pracowników portu. Wpisowe zasili fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i sfinansuje zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową. Zawodnicy mają szansę wygrać wczasy na Karaibach z wylotem z Wrocławia.

2,5 kilometra długości i 60 metrów szerokości – to wymiary drogi startowej, po której przebiegną uczestnicy nocnego biegu w Porcie Lotniczym Wrocław.

W ten sposób lotnisko uczci zakończenie kluczowej inwestycji, której elementem była modernizacja drogi startowej i jej oświetlenia. To kolejny krok w kierunku podniesienia systemu nawigacyjnego ILS do kategorii drugiej na wrocławskim lotnisku.


Wyremontowaną drogę startową przetestuje blisko 1000 osób, które wbiegną na trasę tuż po wylądowaniu ostatniego samolotu.
W blasku dwóch tysięcy świateł, zmierzą się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Pierwsi uczestnicy (dystans 5 km) wystartują w niedzielę 12 czerwca o godz. 00.30, kolejni (dystans 10 km) o 00.35.


Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach z bezpośrednim wylotem z Wrocławia, ufundowane przez biuro podróży Itaka. - To będzie bezprecedensowa okazja, aby wejść – a właściwie wbiec – na drogę startową, która na co dzień zarezerwowana jest wyłącznie dla samolotów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na tę wyjątkową imprezę sportową zapraszamy żądnych wrażeń fanów biegania, ale też wszystkich, którzy chcą atrakcyjnie spędzić czas na lotnisku.

Tego dnia na dobrą zabawę mogą liczyć nie tylko biegacze.

W sobotę 11 czerwca od godz. 18.00 w części ogólnodostępnej terminalu na wszystkich chętnych będą czekać atrakcje sportowe i lotniskowe przygotowane wspólnie m.in. ze spółką The World Games i klubem Jatomi Fitness. - W wydarzeniu warto wziąć udział z jeszcze jednego, ważnego powodu. Wpisowe zostanie przekazane na cele fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz na zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna naszego pracownika – mówi Dariusz Kuś. – Mamy więc okazję uczestniczyć w pierwszej takiej w historii wrocławskiego lotniska imprezie, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel.

W biegu WRO RUNWAY RUN mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 16 rok życia. Przewidziano 990 miejsc. Każdy z uczestników otrzyma unikatową koszulkę oraz medal, zaprojektowane specjalnie na WRO Runway Run.

Zapisy ruszą 13 kwietnia o godz. 19.00 na stronie: //wrorunwayrun.pl/.


  • Patroni medialni: Pasazer.com, Eska, Gazeta Wyborcza, Metrocafe.pl, TVP 3 Wrocław, Wroclaw.pl
  • Sponsorzy strategiczni: Strabag, Lagardére Travel Retail.
  • Sponsor główny: Mawilux.
  • Sponsor: RKB Broker Ubezpieczeniowy.
  • Fundatorzy nagród: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Value, Salon Kosmetyczny Endorfina.
  • Partnerzy: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, Magnolia Park, Skywayrun, Staropolanka, The World Games.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-06-07 19:17   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Podoba mi się we Wrocławiu ten cykl inwestycyjny . To nie jak w KRK gdzie pewne tematy powinny być dawno zamknięte . Mam na myśli terminal ( na ukończeniu ) i droga startowa ( w planach ). A teraz planują rozbudowę terminala . Nic na łapu capu . zobacz link
Affinitor 2016-04-13 10:15   
Affinitor - Profil Affinitor
adam7691: jak to o co? Żeby korporacyjne szczury miały poczucie, że też mają "normalne" życie.... :)
adam7691 2016-04-13 09:14   
adam7691 - Profil adam7691
słysząc o takich pomysłach zastanawiam się czasem o co chodzi:
- nocne muzea,
- nocne zakupy,
- nocne biegi, .... (ile jeszcze takich głupkowatych pomysłów się pojawi, przypuszczam że wymyślanych przez tzw. "specjalistów" od marketingu, nazwijmy to jeszcze produktem lotniska")
noc jest do spania, jeżeli ktoś chce to niech sobie pobiega po parku ...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama