×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szef Air France-KLM na czele IATA


Alexandre de Juniac, prezes koncernu Air France-KLM, stanie na czele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Wybór musi jeszcze zatwierdzić walne zgromadzenie stowarzyszenia, które odbędzie się na początku czerwca.De Juniac zastąpi na stanowisku Tony'ego Tylera, byłego prezesa Cathay Pacific, który jest dyrektorem generalnym i prezesem IATA od lipca 2011 r. 

Rada Dyrektorów IATA jednogłośnie zarekomendowała na to stanowisko de Juniaca. Jeśli na początku czerwca jego wybór zatwierdzą wszystkie linie członkowskie stowarzyszenia, to po krótkim okresie przejściowym Francuz obejmie stanowisko dyrektora generalnego i prezesa IATA.

- Pod kierownictwem Tony'ego Tylera IATA się wzmocniła poprzez silniejsze partnerstwa w branży i z rządami oraz dywersyfikację modeli biznesowych linii członkowskich, których jest już 264. Doświadczenie Alexandre w lotnictwie i administracji czyni go idealnym kandydatem na osobę, która jeszcze bardziej rozwinie stowarzyszenie - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Andrés Conesa, prezes Aeromexico i przewodniczący Rady Dyrektorów IATA.


- Czuje się zaszczycony zaufaniem, którym obdarzyli mnie koledzy z branży i świadomy odpowiedzialności. IATA ma krytyczną rolę we wspieraniu udanego rozwoju lotnictwa - musi lobbować, dbać o sytuację finansową branży, tworzyć standardy i współpracować z interesariuszami i rządami - dodał de Juniac. 

De Juniac od 2013 r. był prezesem Air France-KLM. Wcześniej (od 2011 r.) szefował francuskiemu oddziałowi tego koncernu. Między 1995 a 2009 r. de Juniac sprawował funkcje kierownicze w Thalesie, był tam odpowiedzialny m.in. za operacje i sprzedaż w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. 

De Juniac sprawował także funkcje rządowe. Między 1988 a 1993 r. zasiadał w radzie państwa. Był też m.in. zastępcą szefa gabinetu ówczesnego premiera Nicolasa Sarkozy'ego w latach 1993-1995 i szefem gabinetu ówczesnej minister gospodarki, przemysłu i zatrudnienie Christine Lagarde w latach 2009-2011.

fot. Air France-KLMgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie