×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wznowił rejsy do Brukseli


Samolot LOT-u po ponad dwutygodniowej przerwie wyląduje dziś (5.4) na lotnisku w Brukseli. Do czasu naprawienia terminala, uszkodzonego w zamachu bombowym 22 marca br., polska linia będzie wykonywała tylko jedną rotację dziennie.LOT obsługiwać będzie jeden rejs dziennie - rejs LO231 - startujący z Warszawy o godzinie 19:50, a z Brukseli o godzinie 07:45 (jako LO232) dnia następnego. Wcześniej przewoźnik obsługiwał dwa loty dziennie.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń tymczasowej hali odpraw oraz zaostrzone procedury bezpieczeństwa, dostęp do zastępczego terminalu zapewniony jest wyłącznie pasażerom posiadającym wydruk biletu lub rezerwacji oraz odpowiedni dokument tożsamości. Karty pokładowe w wersji mobilnej nie będą akceptowane. 

Każdy pasażer powinien przygotować dokumenty do rutynowego sprawdzenia przez służby lotniska już w pierwszym etapie odprawy, czyli przy wejściu do tymczasowej hali odpraw. Niespełnienie tego wymogu może spowodować nieprzyjęcie pasażera do strefy zastrzeżonej lotniska. Tym samym, rodzina i znajomi odprowadzający oraz witający pasażerów na lotnisku nie mogą przebywać na terenie tymczasowego terminala. 

W terminalu tymczasowym otwarte zostały cztery dodatkowe stanowiska obsługi pasażerskiej oraz cztery stanowiska odprawy samodzielnej. W celu uniknięcia ewentualnych opóźnień związanych z tymczasową organizacją odpraw na lotnisku Zaventem, LOT prosi pasażerów o zgłaszanie się do stanowisk check-in na trzy godziny przed planowanym odlotem. 

Do odwołania niedostępna jest możliwość samodzielnego podróżowania dzieci do 12 roku życia oraz niektóre usługi, w tym przewóz zwierząt na pokładzie. Tymczasowo na lotnisko można dojechać wyłącznie samochodem lub taksówką, transport publiczny i parkingi nadal pozostają nieczynne. Odbiór pasażerów samochodem możliwy jest wyłącznie z wydzielonej specjalnie strefy parkingu P2, gdzie pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne.

LOT umożliwia pasażerom odwołanych rejsów zmianę rezerwacji na przeloty rejsami, które zostały przywrócone. Odbywa się to jednak w ramach dostępności miejsc w samolotach. By była ona jak największa, do momentu przywrócenia pełnej częstotliwości połączeń, na tej trasie latać będą większe samoloty, najczęściej embraery 195. Nadal możliwa jest bezpłatna zmiana rezerwacji na połączenia LOT-u do innych miast w pobliżu Brukseli, to jest do Dusseldorfu, Amsterdamu i Luksemburga.gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie