×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot podsumował 2015 r.


Grupa Aerofłot zwiększyła udział w rosyjskim rynku o 5,6 pkt proc. do 36,7 proc., głównie dzięki rozwojowi siatki krajowej. Koncern poprawił wynik netto i EBITDAR - wynika z komunikatu po podsumowującym rok posiedzeniu zarządu Aerofłotu.Jak wynika z opublikowanego przez przewoźnika komunikatu, udział rynkowy linii w Rosji wzrósł o 5,6 pkt. proc. do 36,7 proc. Przyrost wynika głównie z rozwoju siatki krajowej, w tym w ramach niskokosztowej marki Pobieda. Aerofłot skorzystał też na problemach innych linii lotniczych. 

Sam Aerofłot wykonał w 2015 r. 101 proc. planu dotyczącego liczby przewiezionych pasażerów, podczas gdy cały koncern - 99,1 proc. 

Aerofłot w 2015 r. zanotował poprawę wyników operacyjnych w podobnym stopniu co konkurenci z Zachodu. Zysk operacyjny przewoźnika wzrósł niemal czterokrotnie do 44,1 mld rubli (2,4 mld zł). Marża EBITDAR koncernu przekroczyła cel o 6,9 pkt. proc. i wyniosła 24,8 proc. 

Rosyjski koncern zastrzegł, że zysk został zmniejszony przez konieczność zapewnienia opieki pasażerom upadłej linii Transaero. gość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie