flyBe: Nowe trasy i code-share z Virgin Atlantic

5 kwietnia 2016 08:07
1 komentarz
flyBe ogłosiło otwarcie nowych tras. Będą one inaugurowane stopniowo w ciągu bieżącego roku. Prócz tego, linia zapewni dodatkowy transport między Londynem-City a Cardiff w związku z okresowym zamknięciem tunelu kolejowego Severn Tunnel.
Reklama
Dwa nowe połączenia zyska Doncaster/Sheffield:
  • Düsseldorf - od 30 października br., cztery razy w tygodniu (w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę), samolotem embraer E195;
  • Chambery - sezonowo od 17 grudnia 2016 r. do 28 stycznia 2017 r., raz w tygodniu (w soboty), samolotem embraer E195.
Również dwie nowe trasy otwarte zostaną z Manchesteru:
  • Lion - od 1 sierpnia br., codziennie, samolotem embraer E175;
  • Luksemburg - od 1 września br., dwa razy w dziennie w dni powszednie, raz w weekendowe, samolotem bombardier Q400.
Od 5 września 2016 linia będzie oferowała także bezpośrednie rejsy z Birmingham do Luksemburga. Loty odbywać się będą codziennie, a do ich obsługi podstawione będą bombardiery Q400.

Nowością będzie także połączenie z Dundee do Amsterdamu. Zostanie ono zainaugurowane 23 maja br. i wykonywane będzie pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Jednocześnie warto przypomnieć, iż linia skasowała rejsy ze stolicy Holandii do Liverpoolu z końcem sezonu zimowego 2015/2016.

W związku z zamknięciem tunelu kolejowego Severn Tunnel i utrudnioną komunikacją między Anglią i Walią flyBe zdecydował się zaoferować bezpośrednie loty z Cardiff do Londynu-City. Rejsy między miastami będą odbywać się w okresie od 12 września do 21 października br. W dni powszednie wykonane zostaną 4 rejsy na dobę, a w weekendowe - dwa. Do obsługi połączenia podstawione zostaną fokkery 50.

Od 2 kwietnia br. funkcjonuje także rozszerzona umowa code-share między flyBe a Virgin Atlantic. Na jej mocy kody drugiej z wymienionych linii (VS) pojawią się na następujących trasach:
  • z Glasgow do: Belfastu (City), Birmingham, Cardiff, East Midlands;
  • z Londynu-Gatwick do: Newquay,
  • z Manchesteru do: Aberdeen, Amsterdamu, Belfastu (City), Düsseldorfu, Edynburga, Exeter, Hanoweru, Jersey, Knock, Mediolanu-Malpensy, Newquay, Paryża CDG, Rotterdamu i Southampton.

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-04-05 16:09   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Proszę zobaczyć jak linie na zachodzie radzą sobie na trudnym i skonsolidowanym rynku lotniczym Flybe ma umowę z Virgin a Vueling z BA Wiadomo ta druga linia ( Vueling ) ma udziałowca w postaci Iberii Piszę o tym ponieważ nasz krajowy Eurolot niby latał dla LOTu ale tak naprawdę myślał o własnym niezależnym funkcjonowaniu Jak to się skończyło wszyscy wiemy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy