Cimber Air przejął Sterlinga

05 grudnia 2008 18:16
65 komentarzy
Reklama

Kiedy w końcu października br. pisaliśmy o bankructwie Sterlinga, nikt nie spodziewał się, że o tej linii jeszcze usłyszymy. Skandynawskie linie lotnicze Sterling nie znikną z europejskiego nieba.

Sterling odradza się ponownie. Resztki aktywów, jakie pozostały po zbankrutowanym przewoźniku kupiły duńskie linie regionalne Cimber Air. Przejęte zostały licencja prowadzenia działalności przewozowej i IATA-owski kod NB do obsługi samolotów Boeing 737, a także sloty i marka "Sterling" wraz z logo. Cimber Air nie przejął samolotów bankruta, gdyż te były głównie w leasingu, jak i pracowników, choć nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że część z nich może znaleźć pracę w nowym Sterlingu na nowych kontraktach. Taką informację uzyskaliśmy od Cimber Air.

Nowa linia ma rozpocząć rejsy od 12 stycznia 2009 roku. Pierwsze dwie nowe maszyny typu Boeing 737 maja latać na krajowych trasach w Danii: Kopenhaga - Karup i Kopenhaga - Aalborg. Niedługo później do floty dołączyć ma jeszcze od czterech do sześciu Boeingów, które mają wzmocnić obecność Cimbera - Sterlinga na trasach krajowych w Danii i na trasach regionalnych, szczególnie z Billund, będącym bazą Cimber Air. Planami Cimber Air jest odtworzenie Sterlinga jako w pełni skandynawskiego przewoźnika.

Portal pasazer.com nie ma na razie danych na temat ewentualnych połączeń nowej linii do Polski. Pisaliśmy, że inne skandynawskie linie, Norwegian, przejęły bazę zbankrutowanego Sterlinga w Kopenhadze i od 2 kwietnia 2009 roku rozpoczną także rejsy na trasie Kopenhaga – Kraków, którą do czasu bankructwa operował Sterling.

Marcin Jędrzejczak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mimis 2008-12-08 11:53   
mimis - Profil mimis
Gralu, ale ja nie przeczę :). Jeśli ktoś lubi latać, to oczywiście będzie wolał polecieć właśnie z tej prostej przyczyny. No są też tacy, którzy, żeby dostać się z Bristolu do Luton na przykład, kombinują 7-godzinną trasę przez Dublin ;)).
marecki 2008-12-08 11:04   
marecki - Profil marecki
gral: a to swoją drogą:-)
marecki 2008-12-08 11:04   
marecki - Profil marecki
mimis: no więc mówie, że są tacy, którym bardziej kalkuluje się pociąg i tacy, którym samolot, ot tyle ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama