Bruksela wznawia ruch lotniczy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 kwietnia 2016 20:47
2 komentarze
Od jutra (3.4), po niemal dwutygodniowej przerwie, na lotnisko w Brukseli zacznie wracać regularny ruch pasażerski. Brussels Airlines nadal będą obsługiwać część lotów z Antwerpii, Liege, Frankfurtu i Zurychu.
Reklama

W niedzielę (3.4) z Brukseli zostaną wykonane rejsy linii Brussels Airlines do Aten, Faro i Turynu. W kolejnych dniach będą stopniowo przywracane kolejne trasy.

Na razie przepustowość terminala będzie ograniczona do 800 odlatujących pasażerów na godzinę - to tylko ok. 20 proc. maksymalnej przepustowości. Ograniczenia wynika z tego, że w zamachu bombowym 22 marca uszkodzona została duża część hali odlotów lotniska. Władze spółki wprowadziły tymczasową organizację ruchu pasażerów. Powrót do pełnej przepustowości może zająć nawet kilka miesięcy.

Dlatego Brussels Airlines nadal będą obsługiwały pewną część lotów europejskich z portów regionalnych w Liege i Antwerpii, a długodystansowych - z Frankfurtu i Zurychu. Do wszystkich tych miast kursują bezpłatne dla pasażerów autobusy wahadłowe z Brukseli.

Inne linie lotnicze nie podjęły jeszcze długoterminowej decyzji co do sposobu obsługiwania lotów z Brukseli. Do jutra włącznie odwołane są wszystkie rejsy do stolicy Belgii.

Obecny status połączeń między Brukselą a Polską jest następujący:
  • Warszawa-Bruksela: loty Brussels Airlines odwołane 3 i 4 kwietnia; loty PLL LOT odwołane
  • Kraków-Bruksela: loty Brussels Airlines 3 i 4 kwietnia obsługiwane z Antwerpii
  • rejsy do lotniska Charleroi odbywają się bez przeszkód
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-04-03 11:53   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo Ale loty z KRK belgijska linia nie odwołuje Natomiast WAW nie lata Pozostały tanie linie Punkt dla KRK
Kelo 2016-04-03 11:27   
Kelo - Profil Kelo
Po wznowieniu przepustowość 800 pasażerów/h ! Był duży port w roku 2015, nie ma portu w 2016. Frankfurt/Zurych się obłowią długodystansowymi trasami podbijając statystyki. Nie mają gdzie Belgowie ruchu przenieść, Antwerpia 1500m pas to małymi samolotami do Krakowa mogą latać co robią, Liege to jest cargo port, chyba żeby z Charleroi low costy wywalić na ten czas i zrobić miejsce dla narodowego przewoźnika.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama