LOT-em do Koszyc w 65 minut

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
01 kwietnia 2016 08:49
6 komentarzy
LOT-em podróż do Koszyc, największego miasta we wschodniej Słowacji, to tylko niespełna 65 minut spędzone w powietrzu! 29 marca br. o godzinie 22:35 pasażerowie polecieli pierwszym rejsem inaugurującym to nowe połączenie. Od tego momentu LOT łączy Warszawę i Koszyce aż 6 razy w tygodniu.
Reklama

Marzec 2016 to dla LOT-u intensywny okres otwierania nowych połączeń. Na początku miesiąca samoloty wystartowały aż w czterech atrakcyjnych kierunkach: do Aten, Luksemburga, Lublany i Charkowa.

Wraz z końcem miesiąca LOT otworzy kolejne połączenia. Koszyce to jedna z nowych i niezwykłych destynacji w siatce połączeń polskiego przewoźnika, a jednocześnie drugie co do wielkości miasto na Słowacji i jeden z najważniejszych ośrodków kulturowych i biznesowych kraju. „

- Połączenie LOT-u stanowi ważny komponent transportu lotniczego we wschodniej Słowacji. Wspaniałe jest to, że od dzisiaj to nie tylko Warszawa, ale i inne niesamowite destynacje są w zasięgu ręki pasażerów podróżujących z Koszyc i bliskich regionów, dzięki bogatej ofercie połączeń jaką oferuje LOT. Z drugiej strony, jesteśmy dumni, ze możemy przyjąć pasażerów podróżujących z Polski do Koszyc, gór tatrzańskich i innych niesamowitych miejsc w tym regionie -mówi Michael Tmej, Prezes Lotniska Koszyce.

Od dziś przewoźnik wykonuje regularne rejsy między Warszawą a Koszycami aż 6 razy w tygodniu. Od poniedziałku do soboty, samoloty startują z Warszawy o godzinie 22:35 i lądują na Lotnisku Košice o 23:40. Rejs powrotny z Koszyc zabiera pasażerów o 5:35 od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, lądując o 6:45 na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Poranny rozkład pozwala podróżującym ze Słowacji na krótkie i wygodne przesiadki na Lotnisku Chopina do niemal wszystkich dostępnych w ofercie LOT-u, w tym głównie do największych miast Europy Zachodniej, takich jak Mediolan, Bruksela, Dusseldorf, Luksemburg czy Amsterdam oraz na wszystkie połączenia dalekiego dystansu jakie wykonuje LOT.

- Otwarcie pierwszego bezpośredniego połączenia z Warszawy do Koszyc to dla pasażerów podróżujących w obu kierunkach niezwykłe udogodnienie. Tylko 65 minut zajmie całkowity czas podróży z Lotniska Chopina bezpośrednio do największego miasta we wschodniej Słowacji! Jesteśmy przekonani, że dzięki tak dogodnemu połączeniu wzrośnie ruch turystyczny i biznesowy między Polską a Słowacją. Już teraz tysiące podróżujących odwiedza ten niezwykle malowniczy kraj - i to nie tylko w sezonie zimowym. Dla pasażerów podróżujących z Koszyc, nowe połączenia do Polski to alternatywa dla droższej i zdecydowanie mniej komfortowej oferty przewoźników zachodnioeuropejskich. LOT od dziś zapewnia najbardziej konkurencyjny produkt i wysoką jakość usługi, za przystępną cenę – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji LOT.

Połączenie Warszawa – Koszyce wykonuje nowoczesny samolot typu Bombardier Q400 doceniany przez pasażerów za przestronność kabiny i brak środkowego miejsca. LOT na pokładach wszystkich samolotów oferuje pasażerom aż 3 klasy podróży, z których każda odpowiada na indywidualne potrzeby pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i niewygórowaną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto, na pokładzie samolotów LOT oferuje unikatową gamę produktów - pasażerowie mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free na pokładzie.

Bilety na rejsy do Koszyc można kupować za pośrednictwem strony internetowej lot.com, poprzez Contact Center czy w biurach LOT Travel.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2016-04-01 20:12   
jjemiolo - Profil jjemiolo
lysypiotr76: Tak, ale na polnoc jest tylko dobra przesiadka do CPH, ARN i RIX (code-share z BT), plus HAM. Przydalyby sie tez OSL i HEL. LHR, AMS, FRA, DUS sa bardziej po drodze przez VIE lub PRG. Na/z Atlantyki czy Azje to pol dnia trzeba czekac na Okeciu.
Affinitor: pelna zgoda - zdjecie Q400 jest jedynym logicznym. Nie sadze by Pasazer tego nie wiedzial alno nie mial odpowiedniego zdjecia. W koncu to fachowy (?) portal, czy nie?
lysypiotr76 2016-04-01 16:30   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Te poranne godziny mogą zadowolić osoby lecące na północ Europy No chyba że komuś się nie spieszy Na połączenia do Azji czy Ameryki pasażer LOt-u będzie musiał jednak trochę się pomęczyć
Affinitor 2016-04-01 16:24   
Affinitor - Profil Affinitor
W artykule mowa jest, że połączenia obsługuje Dash, a temat na forum ilustruje miniatruka ze zdjęciem Embraera - nie ma to jak profesjonalne podejście do tematu!

Żaden problem zrobić w Dashu 3 klasy, tak samo jak w Embraerze - inne kolorki na zagłówkach i ew. zasłonka. Mnie się podoba Eco premium na krótkich lotach w KLM - odpowiednia liczba rzędów ma fotele z większym odstępem na nogi i dopłata za takie miejsce jest znośna. Na krótkich lotach Eco premium w wydaniu posiłku z biznesu za znacznie większą cenę niż w eco to jak dla mnie lekka przesada. Tak, wiem że jeszcze w Warszawie specjalnym busikiem wcześniej do terminalu dowiozą, choć jeśli samolot nie stoi pod rękawem to i tak różnica nieduża, bo bagaż przyjeżdża już jednym wózkiem... :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama