×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT z nową stroną internetową


Od kilku dni funkcjonuje nowa strona internetowa LOT-u. Jest ona w całości utrzymana w niebieskich barwach - kolorach naszego narodowego przewoźnika. Mimo jednorodnej oprawy graficznej, nie udało się autorom wyeliminować błędów lub niespójności.
Nowa strona startowa wydaje się być skoncentrowana na najważniejszym celu: sprzedaży i rezerwacji biletów. Te funkcjonalności wyróżnione są najbardziej. Zmieniające się oferty promocyjne z ładnymi i wyraźnymi zdjęciami polecanych kierunków przykuwają uwagę. Ciekawe propozycje eksponowane są zresztą także na dole strony.


Dopiero w drugiej kolejności dostrzegalne są inne funkcje, do których dostęp mamy z górnego panelu: odprawa, sprawdzenie rezerwacji czy zakładka "Więcej", po kliknięciu której wyświetla się nam znów możliwość rezerwacji (lotu, hotelu, samolotu), promocje i w końcu ważne informacje dotyczące przygotowania do podróży czy dane kontaktowe do przewoźnika.

W kolejnym wierszu, niemal u dołu strony, pod polecanymi ofertami cenowymi znajdziemy skróty do: Usług dodatkowych, LOT Travel, Informacji oraz Newslettera.


Po wybraniu działu "Informacje" jesteśmy przekierowywani na starą wersję strony z wiadomościami i informacjami korporacyjnymi.


Warto zwrócić uwagę na kilka nieścisłości lub drobnych usterek, których niestety nie udało się autorom strony uniknąć. Przede wszystkim otwierając zakładkę "Przed podróżą" (z górnego panelu) lub "Usługi dodatkowe" (z dołu strony) - przekierowywani jesteśmy na stronę, w której znajdziemy wyłącznie informacje dotyczące różnych elementów związanych z podróżą (np. bagażu, odprawy czy kwestii prawnych). W niektórych działach w panelu bocznym pominięto odnośniki, które pojawiają się w panelu głównym. Także ta część nowej strony jest najbardziej uboga graficznie. Trzeba jednak przyznać, że dobór czcionek, ikon i pojawiających się grafik jest spójny i przyjazny wizualnie.


Sam system rezerwacyjny został również odświeżony. Na stronie startowej ta funkcja jest też wyraźnie wyeksponowana. Po kliknięciu w okienko wyboru kierunków, wyświetla się ich cała lista. Miasta pogrupowane są krajami. Jest ich bardzo dużo, przez co spis jest dość mało czytelny.


Dobrze pomyślano wybór taryf. Przede wszystkim po wybraniu interesującej nas oferty od razu zaznaczają się na niebiesko ikonki symbolizujące wszystkie usługi wliczone w cenę biletu.Następnie (po kroku, podczas którego wprowadzamy niezbędne dane osobowe), pojawia się strona z wyszczególnieniem wszystkich usług ekstra płatnych. Można wybrać miejsce w samolocie, dokupić bagaż czy przewóz sprzętu sportowego. Niestety wadą jest to, że po wyborze któregoś z dodatków nie jest on automatycznie wliczany do ceny, którą widzimy w prawym górnym rogu. Rozliczenie pojawia się dopiero w dole strony, a cena całkowita (za bilet i dobrane usługi) podsumowana jest dopiero w kolejnym kroku ("Płatność").


Z drugiej strony warto także podkreślić, iż PLL LOT bardzo dokładnie informuje co mieści się w ramach ceny za bilet. Wystarczy tylko kliknąć w panel ceny.


W nowym systemie rezerwacyjnym poważną wadą jest to, że nie ma możliwości cofnięcia się do poprzedniego kroku. W takiej sytuacji, kiedy chcemy skorygować zauważony błąd - cały proces trzeba zacząć od nowa.

Podsumowanie


Nowa strona LOT-u jest przyjemna w odbiorze i wydaje się spełniać swoje podstawowe funkcje. Mimo kilku błędów (oprócz wspomnianych warto wymienić także, że w procesie rezerwacji nie wyświetla się podstawa taryfowa odnosząca się do klasy podróży) i niespójności, trzeba przyznać, że jest dobrze pomyślana i skonstruowana. Zwraca uwagę spójna szata graficzna, eksponowanie najważniejszych funkcjonalności i treści.

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż strona główna wraz z procesem rezerwacji przetłumaczone zostały na kilka języków: angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski, hiszpański, chiński czy japoński. Ciekawostką jest także wersja koreańska - chociaż póki co w bardzo podstawowym i ograniczonym zakresie.   

Pozostaje także czekać na odświeżoną wersję mobilną.


Grafika: strona www.lot.plgość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie