×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bruksela gotowa do otwarcia


Port lotniczy w Brukseli jest już operacyjnie przygotowany do przywrócenia ruchu lotniczego na niewielką skalę. W stolicy Belgii lądują już samoloty cargo. Do obsługi pasażerów potrzebne są jeszcze zgody administracyjne.Na razie oficjalnie wszystkie loty do i z Brukseli są odwołane do końca dnia w piątek (1.4). Brussels Airlines obsługuje część rejsów krótkodystansowych z lotnisk w Antwerpii i Liege, a długodystansowych z Frankfurtu i Zurychu - o czym piszemy szczegółowo tutaj.

Terminal pasażerski lotniska w Zaventem jest zamknięty od zamachu terrorystycznego z 22 marca. W wyniku samobójczego zamachu terrorystycznego uszkodzona została część hali odpraw. Spółka zarządzająca lotniskiem potwierdziła, że struktura budynku nie została uszkodzona, jednak konieczne jest zbudowanie tymczasowych ścian i zmiana organizacji ruchu pasażerów. To właśnie te modyfikacje muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez władze. 

W trakcie odbudowy zniszczonej części terminalu przepustowość lotniska będzie obniżona początkowo do zaledwie 20 proc. oryginalnej, a potem będzie stopniowo wzrastać przez kilka miesięcy. 

Na lotnisku lądują już jednak samoloty cargo. Pierwszym rejsem, który przyleciał do Brukseli po ponadtygodniowej przerwie, był lot Singapore Airlines Cargo SQC7971 z Los Angeles. Lądowanie miało miejsce dziś o 14:15. gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie