Bruksela gotowa do otwarcia

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 marca 2016 18:07
1 komentarz
Port lotniczy w Brukseli jest już operacyjnie przygotowany do przywrócenia ruchu lotniczego na niewielką skalę. W stolicy Belgii lądują już samoloty cargo. Do obsługi pasażerów potrzebne są jeszcze zgody administracyjne.
Reklama

Na razie oficjalnie wszystkie loty do i z Brukseli są odwołane do końca dnia w piątek (1.4). Brussels Airlines obsługuje część rejsów krótkodystansowych z lotnisk w Antwerpii i Liege, a długodystansowych z Frankfurtu i Zurychu - o czym piszemy szczegółowo tutaj.

Terminal pasażerski lotniska w Zaventem jest zamknięty od zamachu terrorystycznego z 22 marca. W wyniku samobójczego zamachu terrorystycznego uszkodzona została część hali odpraw. Spółka zarządzająca lotniskiem potwierdziła, że struktura budynku nie została uszkodzona, jednak konieczne jest zbudowanie tymczasowych ścian i zmiana organizacji ruchu pasażerów. To właśnie te modyfikacje muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez władze.

W trakcie odbudowy zniszczonej części terminalu przepustowość lotniska będzie obniżona początkowo do zaledwie 20 proc. oryginalnej, a potem będzie stopniowo wzrastać przez kilka miesięcy.

Na lotnisku lądują już jednak samoloty cargo. Pierwszym rejsem, który przyleciał do Brukseli po ponadtygodniowej przerwie, był lot Singapore Airlines Cargo SQC7971 z Los Angeles. Lądowanie miało miejsce dziś o 14:15.
Reklama
Tagi
bruksela

Ostatnie komentarze

gość_98be0 2016-04-03 00:11   
gość_98be0 - Profil gość_98be0
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego po zamachu nie lądowało cargo? Przecież chyba nie przechodzi przez bramki bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama