×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Brukseli wciąż zamknięte


Port lotniczy w Brukseli-Zaventem pozostanie zamknięty co najmniej do jutra (31.3) do popołudnia. Linie Brussels Airlines informują, że nie zmieni się to do piątku. Osoby związane z lotniskiem wskazują, że jest nadzieja na wcześniejsze wznowienie ruchu.Na lotnisku wciąż trwają testy tymczasowej organizacji ruchu pasażerów i struktury chroniącej zniszczoną w zamachu 22 marca strefę odpraw pod względem bezpieczeństwa. Jak poinformował port lotniczy na Twitterze, procedury będą trwały co najmniej do jutra. 
Niektóre media sugerują jednak, powołując się na przedstawicieli lotniska, że w godzinach popołudniowych możliwe jest ograniczone przywrócenie ruchu w Brukseli. 

Przepustowość terminala ma być jednak ograniczona do około 20 proc. maksymalnej. Przywrócenie pełnych zdolności obsługi pasażerów może potrwać nawet kilka miesięcy. 

Na razie loty europejskie linii Brussels Airlines do piątku włącznie są odwołane lub częściowo obsługiwane z portów regionalnych w Liege i Antwerpii. Połączenia długodystansowe spółki w większości się nie odbywają, a pasażerowie podróżują przez Frankfurt (głównie do Afryki) lub Zurych (do Ameryki Północnej). Także większość rejsów innych linii do stolicy Belgii została odwołana. 

Dokładne informacje o zmianach można sprawdzić na stronach internetowych linii w podziale na rejsy europejskie i dalekiego zasięgu

Zmiany dotyczą też rejsów z Polski:
  • 31 marca i 1 kwietnia loty Brussels Airlines między Brukselą a Warszawą (SN2555 i SN2559) zostały odwołane
  • odwołane zostały też rejsy LOT-u z Warszawy do Brukseli (LO231, LO233 i LO235)
  • 1 kwietnia rejs do Krakowa (SN2547) będzie wykonany z Antwerpii
Bez przeszkód działa lotnisko dla linii niskokosztowych w Charleroi na południe od Brukseli. Rejsy Ryanaira i Wizz Aira z polskich lotnisk w tym kierunku powinny odbyć się zgodnie z planem.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie