Brussels traci 5 mln euro dziennie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 marca 2016 15:22
Linie Brussels Airlines tracą 5 mln euro dziennie w związku z zamknięciem portu lotniczego w Brukseli-Zaventem. Przewoźnik obsługuje część połączeń z lotnisk w Liege i Antwerpii, a trasy dalekodystansowe z Frankfurtu i Zurychu.
Reklama
Port lotniczy w stolicy Belgii pozostaje zamknięty od zamachu terrorystycznego 22 marca. Mimo że struktura terminalu nie została uszkodzona, to w związku z kwestiami bezpieczeństwa oraz trwającym śledztwem odprawa pasażerów w Zaventem nie jest możliwa. Władze lotniska muszą też przetestować tymczasową organizację ruchu i prowizoryczne konstrukcje, które zostały wzniesione wokół zniszczonej hali odpraw. Po tych sprawdzianach ruch będzie mógł zostać przywrócony, choć przepustowość terminala będzie wynosiła tylko 20 proc. maksymalnej.

Jak wynika z informacji Air Transport World, obecny kryzys jest najtrudniejszy dla Brussels Airlines od 2002 r.

Przywrócenie ruchu w Brukseli będzie dużym wyzwaniem dla Brussels Airlines, bo linia opiera się na ruchu tranzytowym - to oznacza, że dla efektywnego wykorzystania oferowania potrzebne są wszystkie loty dowozowe. Ich obsługa będzie jednak utrudniona ze względu na obniżoną przepustowość terminala. Tego problemu nie ma m.in. Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy