×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozwój floty Ukraine International Airlines


W marcu 2016 roku, w ramach programu odnowy i rozbudowy floty, Ukraine International Airlines otrzymała kolejny samolot typu Boeing 737-800. Flota ukraińskiego przewoźnika składa się obecnie z 33 samolotów.Nowy Boeing 737-800 NG zakończył właśnie oficjalną procedurę rejestracji na Ukrainie i otrzymał numer rejestracyjny UR-PSN. Samolot ma pojemność 186 foteli pasażerskich i będzie obsługiwał przede wszystkim loty czarterowe w konfiguracji ekonomicznej. Oczekuje się, że nowy UR-PSN poleci w swój pierwszy lot w barwach UIA już 2 kwietnia.

- Realizowane plany odnowienia i rozwoju parku samolotowego UIA przebiegają bez zakłóceń. Drugi z sześciu samolotów, który planujemy otrzymać w 2016 roku zakończył procedurę rejestracyjną i jest aktualnie wprowadzany do służby operacyjnej. W związku z rozwojem floty planujemy rozszerzenie naszej siatki połączeń zwiększając częstotliwość na popularnych trasach i wprowadzając nowe jak Ankara w Turcji czy Kolombo na Sri Lance – powiedział Yevgen Churyumov, szef projektu floty UIA - W konsekwencji potrzebujemy zwiększyć pojemność pasażerską naszej floty. Cieszę się, że udało nam się zakończyć z sukcesem dwa projekty odnowy floty UIA zaplanowane na 2016 rok. Otrzymaliśmy już dwa samoloty podczas kiedy dwa następne Boeingi 737-800 są przygotowywane do włączenia do eksploatacji już w maju tego roku. Opcjonalnie, w zależności od potrzeb analizujemy możliwość wyleasingowania kolejnych 4 samolotów.

Od 28 marca 2016 roku flota Ukraine International Airlines składa się z 33 nowoczesnych samolotów: 4 dalekodystansowych Boeing 767-300ER, 14 Boeing 737NG średniego zasięgu, 10 Boeing 737 średniego zasięgu typu classic (włączając jeden samolot towarowy Boeing 737-300SF) i 5 samolotów typu Еmbraer-190 średniego zasięgu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie