×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 60 kierunków w lecie


W rozkładzie lotów na lato 2016 r. pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji blisko 60 połączeń, w tym trzy nowości: Wenecję-Treviso, Birmingham oraz krajowe połączenie do Radomia. Dodatkowo na lato zostaną utrzymane rejsy na Teneryfę i do Sztokholmu-Skavsty.


Połączenie do Wenecji Treviso startuje już 1 czerwca. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele). Będzie to już czwarte niskokosztowe połączenie z Wrocławia do Włoch. Pozostałe to Rzym, Mediolan i Bolonia. 

Kierunki włoskie, podobnie jak wszystkie południowe, cieszą się dużą popularnością. Wenecja doskonale uzupełnia ofertę w tym segmencie. Jej walorów turystycznych nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten kierunek może powtórzyć sukces wprowadzonego zimą połączenia na Teneryfę - mówi Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław. 

Niskokosztowe rejsy na największą z Wysp Kanaryjskich (Ryanair) pojawiają się w letniej siatce wrocławskiego lotniska po raz pierwszy, podobnie jak do Sztokholmu (Wizz Air). Nowością jest połączenie do Birmingham (Wizz Air), które ruszyło już 18 marca. W letnim rozkładzie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne - Alicante, Malaga, Malta oraz Kreta (Chania). 

Łącznie w ofercie tanich linii będzie 28 połączeń. W nowym rozkładzie będzie także więcej połączeń krajowych. 18 kwietnia wystartuje pierwszy samolot na trasie z Wrocławia do Radomia (linie Sprint Air). Rejsy na tym kierunku będą realizowane we wtorki i czwartki. Pojawią się także dwa dodatkowe połączenia weekendowe (jedno w sobotę, jedno w niedzielę) na bardzo popularnej trasie do Warszawy Modlin, obsługiwanej przez linie Ryanair.

Więcej rejsów do hubów przesiadkowych

Na trasie do Frankfurtu uruchomiony zostanie dodatkowy rejs od poniedziałku do piątku (łącznie będą trzy) oraz w niedzielę (łącznie również trzy), natomiast w soboty pozostaną dwa. Oferta połączeń do Monachium wzbogaci się o jeden lot w sobotę (łącznie trzy od poniedziałku do soboty, jeden w niedzielę). Z kolei na trasie do Kopenhagi (SAS) pasażerowie będą mieli do dyspozycji dodatkowy lot w sobotę oraz w niedzielę (łącznie będą dwa od poniedziałku do soboty i jeden w niedzielę).

Przewoźnicy reagują na zwiększającą się popularność połączeń do dużych hubów. Obserwujemy przy tym, że coraz więcej pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta z przesiadek na trasach transkontynentalnych, przede wszystkim do Stanów Zjednoczonych i metropolii azjatyckich - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

W letnim rozkładzie lotów pasażerowie będą mieli do dyspozycji łącznie 6 sieciowych połączeń – oprócz wymienionych również do Düsseldorfu oraz Warszawy (Lotnisko Chopina). W tym ostatnim przypadku przewoźnik (PLL LOT) wprowadza dwa dodatkowe loty (jeden w sobotę i jeden w niedzielę). Łącznie będzie realizował na tej trasie 6 lotów każdego dnia.

Czarterowe nowości

Gran Canaria, Alicante (centrum Costa Blanca) i Barcelona El Prat (Costa Brava) to najgorętsze nowości w ofercie biur podróży. Dużą popularnością cieszą się też dwie inne z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote i Fuerteventura (dostępne przez cały rok), Majorka, a także kierunki portugalskie - Madera oraz Faro. 

Hiszpania, Portugalia, a także Grecja i Bułgaria cieszą się obecnie największą popularnością wśród podróżnych wrocławskiego lotniska. To sprawdzone kierunki, oferujące relaks i wypoczynek, atrakcje dla aktywnych, zabytki i specjały lokalnych kuchni - mówi Michał Kozak, menedżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Łącznie pasażerowie będą mieli do dyspozycji 25 kierunków czarterowych.


grafika Piotr Golianek (Pasazer.com)



Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie