Bydgoszcz: Przebudowa terminala już na półmetku

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
22 marca 2016 18:24
10 komentarzy
Nowa część terminala bydgoskiego lotniska została przykryta dachem. Wkrótce rozpoczną się prace montażowo-wykończeniowe. Tym samym rozbudowa hali odlotów o dodatkowe 250 m kw. wchodzi w ostatnią fazę.
Reklama

Po zakończeniu adaptacji pierwszego piętra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 m kw. powierzchni terminala.

Rozpoczęta w listopadzie 2015 r. przebudowa terminala ma na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa podróżnych wylatujących z Bydgoszczy. Jest to pierwszy etap prac inwestycyjnych, który obejmuje rozbudowę budynku strefy odlotów w kierunku płyty postojowej dla samolotów.

Dzięki temu strefa dostępna dla pasażerów oczekujących na wylot powiększy się o dodatkowe blisko 250 m kw. Przebudowana hala odlotów zostanie wyposażona w zmodernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Znacząco zwiększy się też liczba miejsc siedzących dla pasażerów oraz powstanie m.in. kącik dla opiekunów z dziećmi.


- Nowoczesny i przyjazny terminal ma duży wpływ na decyzje pasażera o miejscu wylotu. Prowadzone prace w znaczący sposób poprawią komfort pasażerów, oraz szybkość i bezpieczeństwo ich obsługi. To będzie odczuwalna dla wszystkich pasażerów zmiana i jestem przekonany, że podniesie ona atrakcyjność naszego Portu. Cieszy nas też tempo przebudowy, które zbliża się już do półmetka - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.

Kolejnym etapem prowadzonych prac inwestycyjnych będzie zagospodarowanie ponad 720 m kw. powierzchni na pierwszym piętrze terminala i zaadaptowanie jej na potrzeby pasażerów. Znajdą się tutaj nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in. kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska, oraz specjalnie zaprojektowany "lotniczy plac zabaw" dla dzieci oczekujących na podróż. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP.

Prace nad poszczególnymi etapami zostaną zakończone przed letnim sezonem czarterowym, aby podróżni udający się na wakacje z bydgoskiego lotniska mogli w pełni skorzystać z nowych udogodnień. Wykonawcą przebudowy jest firma PW Lech, która w ostatnim czasie realizowała m.in. budowę nowego gmachu dworca kolejowego Bydgoszcz Główna.

fot. Bydgoszcz Airport

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-03-29 19:47   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Marzenia Pana Prezesa M. Zwracam uwagę na bajeczną ilość pax które się prezesowi marzą Oto linkzobacz link
gość_16fea 2016-03-29 19:42   
gość_16fea - Profil gość_16fea
O tym że to województwo i lotnisko jest bez sensu sami pokazujecie kłócąc się o pierdoły z Toruniem Dobrze że w Toruniu nie ma lotniska bo to by dopiero były jaja ( nie tylko wielkanocne )
lysypiotr76 2016-03-29 16:57   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_ce673 Jestem z WAW Po prostu mam takie zdanie Nic nie przemawia za BZG Jeszcze raz powtórzę Bez dotacji to lotnisko nigdy podkreślę nigdy nie będzie normalnie funkcjonować Ten temat to rzeka bo wielu zwolenników ma teoria dofinansowywania lotnisk Niektórym można by rzec Do końca świata i o jeden dzień dłużej
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama