×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Przebudowa terminala już na półmetku


Nowa część terminala bydgoskiego lotniska została przykryta dachem. Wkrótce rozpoczną się prace montażowo-wykończeniowe. Tym samym rozbudowa hali odlotów o dodatkowe 250 m kw. wchodzi w ostatnią fazę.Po zakończeniu adaptacji pierwszego piętra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 m kw. powierzchni terminala. 

Rozpoczęta w listopadzie 2015 r. przebudowa terminala ma na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa podróżnych wylatujących z Bydgoszczy. Jest to pierwszy etap prac inwestycyjnych, który obejmuje rozbudowę budynku strefy odlotów w kierunku płyty postojowej dla samolotów. 

Dzięki temu strefa dostępna dla pasażerów oczekujących na wylot powiększy się o dodatkowe blisko 250 m kw. Przebudowana hala odlotów zostanie wyposażona w zmodernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Znacząco zwiększy się też liczba miejsc siedzących dla pasażerów oraz powstanie m.in. kącik dla opiekunów z dziećmi.


- Nowoczesny i przyjazny terminal ma duży wpływ na decyzje pasażera o miejscu wylotu. Prowadzone prace w znaczący sposób poprawią komfort pasażerów, oraz szybkość i bezpieczeństwo ich obsługi. To będzie odczuwalna dla wszystkich pasażerów zmiana i jestem przekonany, że podniesie ona atrakcyjność naszego Portu. Cieszy nas też tempo przebudowy, które zbliża się już do półmetka - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego w Bydgoszczy.

Kolejnym etapem prowadzonych prac inwestycyjnych będzie zagospodarowanie ponad 720 m kw. powierzchni na pierwszym piętrze terminala i zaadaptowanie jej na potrzeby pasażerów. Znajdą się tutaj nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in. kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska, oraz specjalnie zaprojektowany "lotniczy plac zabaw" dla dzieci oczekujących na podróż. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP.

Prace nad poszczególnymi etapami zostaną zakończone przed letnim sezonem czarterowym, aby podróżni udający się na wakacje z bydgoskiego lotniska mogli w pełni skorzystać z nowych udogodnień. Wykonawcą przebudowy jest firma PW Lech, która w ostatnim czasie realizowała m.in. budowę nowego gmachu dworca kolejowego Bydgoszcz Główna.

fot. Bydgoszcz Airport
gość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie