Rene Magritte na samolocie Brussels Airlines

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 marca 2016 12:50
2 komentarze
Linie Brussels Airlines zaprezentowały w Brukseli kolejny samolot w specjalnym malowaniu. Airbus A320 upamiętnia słynnego belgijskiego malarza Rene Magritte'a.
Reklama

Samolot o znakach rejestracyjnych OO-SNC i imieniu "Magritte" jest już drugim w specjalnym malowaniu w belgijskiej linii. Pierwszym był airbus A320 w malowaniu z bohaterami kreskówki Tintin.

Na kadłubie samolotu znalazły się dwa obrazy Rene Magritte'a: "Clairvoyance" i "Le Retour". Również we wnętrzu kabiny przewoźnik zmienił wystrój na bardziej surrealistyczny - na ścianach kabiny znalazły się obrazy ptaków wypełnionych chmurami, nawiązujące do obrazu "La Retour", oraz fragmenty obrazu "La Belle-Societe".

Wygląd samolotu zaprojektowało trzech młodych Belgów z zespołu marketingowego Brussels Airlines. Za malowanie samolotu odpowiadał artysta Andre Eisele. Malowanie miało miejsce w zakładach firmy Eirtech w Ostrawie.

Przewoźnik umożliwia śledzenie samolotu przez stronę internetową. Linia zachęca również spotterów do oznaczania publikowanych w sieci zdjęć maszyny hasztagiem #SNMagritte.

Samolot będzie latał w specjalnym malowaniu związanym z Rene Magritte do 2022 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

dpietrzak17 2016-03-23 14:00   
dpietrzak17 - Profil dpietrzak17
gość_07eda Samolot przyleciał z Ostravy do Brukseli w niedzielę wieczorem o godz. 01:45 w nocy, a w pierwszy rejs udał się poniedziałek wieczorem. Były 2 dni na zaprezentowanie tych barw.
gość_07eda 2016-03-22 18:07   
gość_07eda - Profil gość_07eda
A kiedy oni to zaprezentowali? Bo chyba dzisiaj byliby nie w humorze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama