oeing 737-500 linii Peruvian Airlines ze 120 osobami na pokładzie wypadł z pasa podczas startu. Rejs obsługiwał samolot, który kiedyś latał w barwach LOT-u." />

Boeing 737 wypadł z pasa w Cusco

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
21 marca 2016 19:22
Do awaryjnej sytuacji doszło w niedzielę 20 marca na lotnisku w mieście Cusco w Peru. Boeing 737-500 linii Peruvian Airlines ze 120 osobami na pokładzie wypadł z pasa podczas startu. Rejs obsługiwał samolot, który kiedyś latał w barwach LOT-u.
Reklama

Samolot miał odbyć lot P9 218 z Cusco do Limy, gdy nagle podczas startu pękła jedna z opon. Do tego zawiódł układ hamowania boeinga 737 linii Peruvian Airlines. Następstwem tego było wypadnięcie samolotu z pasa startowego.

Żaden z pasażerów nie ucierpiał podczas tego incydentu. Przez pewien czas wszystkie operacje lotnicze na międzynarodowym lotnisku w Cusco były zawieszone.

Rejs obsługiwał samolot boeing 737-500 o numerach rejestracyjnych OB-2041-P. Maszyna ta ma prawie 26 lat. Na początku obecnego wieku latała przez kilka lat w barwach PLL LOT, nosząc wtedy rejestrację SP-LKG. Peruvian Airlines korzystają z niej od połowy 2013 r.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama