×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737 wypadł z pasa w Cusco


Do awaryjnej sytuacji doszło w niedzielę 20 marca na lotnisku w mieście Cusco w Peru. Boeing 737-500 linii Peruvian Airlines ze 120 osobami na pokładzie wypadł z pasa podczas startu. Rejs obsługiwał samolot, który kiedyś latał w barwach LOT-u.Samolot miał odbyć lot P9 218 z Cusco do Limy, gdy nagle podczas startu pękła jedna z opon. Do tego zawiódł układ hamowania boeinga 737 linii Peruvian Airlines. Następstwem tego było wypadnięcie samolotu z pasa startowego. 

Żaden z pasażerów nie ucierpiał podczas tego incydentu. Przez pewien czas wszystkie operacje lotnicze na międzynarodowym lotnisku w Cusco były zawieszone.

Rejs obsługiwał samolot boeing 737-500 o numerach rejestracyjnych OB-2041-P. Maszyna ta ma prawie 26 lat. Na początku obecnego wieku latała przez kilka lat w barwach PLL LOT, nosząc wtedy rejestrację SP-LKG. Peruvian Airlines korzystają z niej od połowy 2013 r. Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie