×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India wyleasinguje A320neo


Podczas targów lotniczych w Hyderabadzie linia Air India podpisała umowę z firmą Alafco na leasing 14 airbusów A320neo. Pierwsze trafią do floty spółki już w 2017 r.


Do tej pory Air India nie zamówiła samodzielnie airbusów z rodziny A320 w wersji z nowymi silnikami (neo). Przewoźnik jednak od dawna korzysta z samolotów europejskiego producenta. Pierwszy A320 pojawił się w barwach Air India już 27 lat temu - była to pierwsza linia lotnicza w Indiach, która korzystała z tego typu samolotu.

W tej chwili Air India posiada flotę 66 airbusów wąskokadłubowych: 22 A319, 24 A320 i 20 A321. 


Alafco to firma leasingowa z Kuwejtu. Spółka ta zamówiła i odebrała 25 airbusów A320ceo, które są już wykorzystywane przez linie lotnicze. Alafco podpisała umowę z Airbusem na łącznie 85 samolotów A320neo. 

Zamówienie samolotów od firmy leasingowej to dla wielu linii jedyna możliwość na stosunkowo szybkie odnowienie floty. Z uwagi na bardzo duże kolejki zamówień samolotów wąskokadłubowych (klasy A320 i B737), w przypadku kupna bezpośrednio od producenta przewoźnicy mogą liczyć na dostawę dopiero pod koniec dekady. Firmy leasingowe w związku z tym zwiększają liczbę zamówień "w ciemno", bez uprzedniego pozyskania klienta.

fot. Airbus


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie