Cała branża bawiła się na gali Pasażera. Galeria

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 marca 2016 09:49
1 komentarz
W ubiegły piątek (18.3) już po raz 12. najważniejsi przedstawiciele branży lotniczej zgromadzili się na dorocznej gali Pasazer.com, wieńczącej plebiscyt "Najlepsza Linia Lotnicza". Do Warszawy dotarło ponad 200 gości z kraju i zagranicy.
Reklama

Gala odbyła się w w hotelu Courtyard by Marriott Okęcie w Warszawie. Głównym partnerem i organizatorem gali jest Lotnisko Chopina wraz z Pasazer.com, partnerem Plebiscytu spółka Legardere Travel Retail, obecna na rynku polskim od 1998 r., zarządzająca ponad 770 lokalami z segmentów travel essentials, foodservice i duty free. Patronat nad Plebiscytem objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Związek Regionalnych Portów Lotniczych. Patronem merytorycznym jest Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.

Pełna fotorelacja znajduje się tutaj.


Jak co roku najważniejszym momentem, na który wszyscy czekali, było wręczenie statuetek dla najlepszych linii lotniczych. W tym roku głosy w plebiscycie oddało 30 tys. osób - najwięcej w historii.Przed rozpoczęciem gali przedstawiciele Wizz Aira dyskutują przy stoliku m.in. z Grzegorzem Polanieckim, szefem Enter Aira.


Stowarzyszenie Praw Pasażerów "Przyjazne Latanie" w tym roku wręczało nagrodę specjalną - na zdjęciu prezeska stowarzyszenia Katarzyna Martynowicz.


Na gali obecna była Alicja de Costres-Sobolewska, szefowa Routes na Polskę i kraje bałtyckie.Żarty o tanim podróżowaniu - Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowa lotniska w Modlinie, i odwróceni tyłem Michał Cessanis z National Geographic Traveler i Dominik Sipinski z Pasazer.com.


A na kolejnym zdjęciu poważniejsze szefostwo Modlina - prezes Piotr Okienczyc i szef biura handlowo-marketingowego Piotr Lenarczyk.


Na galę docierają Tomasz Moraczewski, prezes lotniska w Bydgoszczy, i Marcin Danił, wiceprezes Modlina.


Nie brakowało dziennikarzy - z Polsat News na galę dotarli szef zespołu Marcin Wójcicki i Piotr Witkowski.
Magdalena Bojarska z Modlina w rozmowie z Krzysztofem Moczulskim, dyrektorem ds. produktu w Locie.
Galę prowadził Radosław Brzózka.


Oprawę muzyczną zapewnił zespół Kukla Band.


W pierwszym rzędzie dyrektor naczelny PPL i Lotniska Chopina, Mariusz Szpikowski.


- Cieszę się, że mogliśmy jako Lotnisko Chopina zaangażować się w to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży lotniczej. Jakość obsługi pasażerów traktujemy priorytetowo, a takie inicjatywy jak plebiscyt „Najlepsza Linia Lotnicza”, organizowany przez portal Pasazer.com są ważnym elementem podnoszenia standardów zarówno przez porty lotnicze, jak i przez przewoźników - mówi Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor PPL, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.


Paweł Cybulak w krótkim przemówienie powitalnym wrócił do początków gali i podziękował tym, dzięki którym odbyły się jej pierwsze edycje.- Wszystko zaczęło się 12 lat temu w Pyrzowicach, w tak odległym z obecnej perspektywy 2004 r. Wtedy mało kto w Polsce kojarzył jeszcze Ryanaira, Dreamlinery były dopiero w fazie projektu, a Lotnisko Chopina kojarzyło się z bordowym terminalem. Wtedy Alfreda Perczak z firmy Poltranscatering pomagała nam stawiać pierwsze kroki w organizacji wręczenia nagród w pierwszej edycji Plebiscytu “Najlepsza Linia Lotnicza”. Dwa lata później lotnisko w Krakowie dostrzegło drzemiący w Plebiscycie potencjał, a Kamil Kamiński, ówczesny prezes Kraków Airport zorganizował pierwszą galę z prawdziwego zdarzenia - przypomniał Cybulak.


Maciej Kacprzak, szef bazy Ryanaira w Modlinie, odbiera z rąk Pawła Cybulaka z Pasazer.com nagrodę dla najlepszej linii niskokosztowej.Prof. Anna Konert z Uczelni Łazarskiego przekazuje wyróżnienie dla najlepszej linii tradycyjnej w segmencie krótkodystansowym na ręce Anny Włodarczyk, reprezentującej Lufthansę.
Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor PPL i Lotniska Chopina, wręcza nagrodę dla najlepszej linii długodystansowej - zdobył ją LOT, a statuetkę odebrał dyrektor ds. produktu Krzysztof Moczulski.Andrzej Miłaszewicz, dyrektor zarządzający Lagardere Duty Free, wyróżnia Small Planet Airlines - najlepszą linię czarterową.Na gali nie mogło zabraknąć grona naukowego - prof. Anna Konert z Uczelni Łazarskiego i dr Tomasz Dziedzic z Instytutu Turystyki.


Nagrodę dla najlepszej linii nielatającej z Polski wręcza Dominik Sipiński z Pasazer.com - statuetka po raz trzeci z rzędu trafiła do Singapore Airlines, a odebrała ją przedstawicielka linii w Polsce Barbara Grabowska.Część oficjalną przerwał show Macieja Stuhra, który rozśmieszył gości m.in. opowieścią (rzekomo prawdziwą) o samolotowej podróży z Brazylii rodem z piekła.


Wracając do spraw poważnych, Artur Tomasik, przewodniczący Związku Regionalnych Portów Lotniczych, wręczył nagrody przyznane przez kapitułę plebiscytu.


Statuetkę dla najlepszej linii biznesowej odbiera Maciej Pyrka, szef Emirates w Polsce.Dyplom za wydarzenie roku trafia do Grzegorza Polanieckiego, szefa Enter Air, który wprowadził spółkę na giełdę.


Nagrodę za trasę roku - połączenie Bydgoszcz-Frankfurt - odbiera Anna Włodarczyk, przedstawicielka Lufthansy.Grzegorz Polaniecki z Enter Aira po raz trzeci na scenie - tym razem odbierając nagrodę dla menedżera roku.Ryanair otrzymuje z rąk Katarzyny Martynowicz tytuł "Linii przyjaznej pasażerom".Na koniec jeszcze nagrody dla głosujących - trzy vouchery o wartości 500 zł do wydania w sklepach Lagardere Travel Retail.


... wspólne zdjęcie nagrodzonych i wręczających nagrody...

... i rozpoczęła się część nieoficjalna z muzyką Kukla Band.Pełna galeria z wydarzenia znajduje się tutaj.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_91021 2016-03-21 10:46   
gość_91021 - Profil gość_91021
Ryanair - linia przyjazna pasażerowi, ha ha, śmiech na sali.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama