×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty amerykańskich linii w lutym


Cztery największe amerykańskie linie lotnicze zanotowały w ubiegłym miesiącu wzrosty liczba pasażerów. Najszybciej (o 11,1 proc.) rośnie Southwest, najwolniej (o 3,6 proc.) - American Airlines.


Linie American Airlines przewiozły w lutym 14,44 mln pasażerów (razem z oddziałami regionalnymi). Wzrost wyniósł 3,6 proc. i przypadł niemal równomiernie na główną spółkę (+3,8 proc.) i linie regionalne (+3,1 proc.). Pod względem przewozów mierzonych wskaźnikiem RPM American Airlines zanotowały wzrost o 4,7 proc. Ruch szybciej zwiększał się na trasach krajowych (5,3 proc.) niż międzynarodowych (3,2 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów American Airlines wyniosło 77 proc. i było aż o 2,3 pkt. proc. niższe niż rok temu.

Delta Air Lines przewiozły 12,84 mln osób, co stanowiło wzrost o 7,1 proc. Pod względem ruchu RPM spółka zanotowała wzrost o 5,3 proc. Przewozy samej Delty na trasach krajowych wzrosły o 9,2 proc., podczas gdy linii regionalnych - tylko o 1,1 proc. Na trasach międzynarodowych wzrost wyniósł 1,3 proc. 

Średnio na pokładach samolotów Delta Air Lines zajętych było 79,7 proc. miejsc (spadek o 0,6 pkt. proc.). Spółka pochwaliła się, że bardzo poprawiła wskaźnik completion rate, czyli odsetek lotów, które się odbyły. W lutym wyniósł on 99,6 proc. - o 2,1 pkt. proc. więcej niż rok temu.

Spółka United Airlines obsłużyła 9,9 mln pasażerów (wzrost o 4,6 proc.), z czego 6,84 mln przypadło na główny oddział linii (wzrost o 7 proc.), a 3,06 mln na linie regionalne (spadek o 0,5 proc.). Ruch mierzony współczynnikiem RPM wzrósł o 2,7 proc. (o 4 proc. na trasach krajowych, o 1,5 proc. na międzynarodowych). 

W samolotach przewoźnika średnio zajętych było 81,5 proc. miejsc - o 2,4 pkt. proc. mniej niż rok temu. 

Największe wzrosty notowała niskokosztowa linia Southwest Airlines - w lutym na jej pokładach podróżowało 10,59 mln osób, czyli o 11,1 proc. więcej niż rok temu. Ruch mierzony wskaźnikiem RPM wzrósł nawet mocniej, bo o 13,5 proc. Średnie wypełnienie samolotów tej spółki spadło o 0,9 pkt. proc. do 79 proc. 


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie