×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrost o 6 proc. w Air France-KLM


Koncern Air France-KLM przewiózł w lutym 6,3 mln pasażerów - o 6,3 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrost w dużej mierze napędziły trasy krótko- i średniodystansowe obsługiwane przez wszystkie cztery marki koncernu.Linie Air France, KLM i HOP! łącznie przewiozły w lutym 5,7 mln osób, co stanowiło wzrost o 5,8 proc. Ruch najszybciej rósł na trasach dalekodystansowych do i z Ameryki Łacińskiej (o 11,7 proc. według RPK), Ameryki Północnej i Afryki wraz z Bliskim Wschodem (po 7,7 proc. wzrostu) oraz na krótkodystansowych (o 6,4 proc.).

Średnie obłożenie samolotów tych linii wyniosło 83,3 proc. (wzrost o 1,4 pkt. proc.): 84,8 proc. na trasach długodystansowych (wzrost o 0,9 pkt. proc.) i 77,1 proc. na europejskich (wzrost o 3,5 pkt. proc.). 

Transavia przewiozła w lutym 0,6 mln podróżnych, co stanowiło wzrost o 10,7 proc. Średnie wypełnienie samolotów tej linii wyniosło 88,5 proc., co stanowiło spadek o 1 pkt proc. gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie