×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Blisko tragedii na lotnisku w Moskwie


Do groźnego zdarzenia doszło 16 marca na lotnisku w Moskwie. Lądujący z Krasnojarska airbus A320 musiał odejść na drugi krąg po tym, jak na pas wjechał szef ochrony lotniska pułkownik Aleksandr Szarapow swoim służbowym samochodem.


Jak poinformowała rosyjska prokremlowska telewizja LifeNews, pułkownik "zabłądził".

Według rozmówców telewizji LifeNews, tylko kilka sekund dzieliło od zderzenia samolotu z samochodem szefa ochrony. Jego samochód jechał z prędkością 60 km/h wprost na pas, na którym miał lądować samolot z Krasnojarska. Tylko czujność pilotów , którzy w ostatniej chwili zdecydowali się na odejście na drugi krąg, zapobiegła tragedii.

Pułkownik Szarapow tłumaczył podczas przesłuchania, iż pełnił wtedy czynności służbowe. Odmówił jednak podania szczegółów z uwagi na tajemnice służbową. Prawdopodobną przyczyną wtargnięcia na pas podczas lądowania samolotu mogła być zła widoczność - informuje rosyjska agencja TASS, powołując się na źródła w MSW.


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie