×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines i Lufthansa zmieniają regionalną flotę


Belgijski przewoźnik podczas nadchodzącego sezonu letniego zastąpi obecnie użytkowane cztery samoloty Avro ARJ100 trzema airbusami A319-100 i dwoma A320.
W ubiegłym roku prezes Brussels Airlines Bernard Gustin potwierdził plany wycofania z floty do końca 2017 r. wszystkich dwunastu Avro ARJ100. Airbusy A319 i A320 mają stopniowo zastąpić wysłużone samoloty regionalne. W efekcie tych zmian oferowanie wzrośnie o 7 proc.

W konfiguracji belgijskiej linii samoloty Avro RJ100 maja 97 miejsc dla pasażerów na pokładzie. Z uwagi na cztery silniki samoloty te mają doskonałe parametry do startów i lądowań na krótkich pasach startowych, ale przy codziennych operacjach na lotniskach niewymagających tego typu operacji są nieekonomiczne. W airbusach A319 Brussels Airlines sa 141 miejsca, a w A320 - 168.

Plany wymiany samolotów we flocie ma też Lufthansa. Na części tras obsługiwanych z Frankfurtu obecnie przez airbusy A319 zostaną stopniowo wprowadzone samoloty airbus A320. Kierunki, na których dojdzie do zmian to: Göteborg, Tuluza, Marsylia, Londyn Heathrow, Barcelona El Prat i Faro.

 gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie