×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Volotea przestawia się na airbusy


Hiszpańska linia niskokosztowa Volotea rozpoczęła proces wymiany floty boeingów 717 na airbusy A319. Pierwsza maszyna tego typu trafiła już do spółki.Działająca na europejskim niebie od 2012 r. Volotea do tej pory wykorzystywała flotę złożoną wyłącznie z boeingów 717. Obecnie spółka ma 19 maszyn tego typu, każda z nich mieści do 125 pasażerów. To jeden z niewielu przewoźników na świecie i jedyny w Europie, który wykorzystuje te mało popularne boeingi z silnikami zamontowanymi z tyłu kadłuba. 

To własnie problemy z dostępnością samolotów oraz ich rosnące koszty eksploatacji skłoniły Voloteę do wymiany floty. Jeszcze jesienią zeszłego roku hiszpańska linia dokupiła dwa boeingi 717 z przejętej przez CityJet linii Blue1, ale teraz postawiła na airbusy.

Proces wymiany całej floty boeingów 717 na airbusy A319 potrwa dwa do trzech lat. Volotea odebrała pierwszego A319 w ubiegłym tygodniu i w tym roku spodziewa się kolejnych trzech. Wszystkie będą na razie stacjonowały w Nantes we Francji.

Pierwszy A319 dla Volotei to samolot używany, 12-letni. Wcześniej latał głównie w barwach Air Malta. 

Volotea latała na początku swojej działalności do Krakowa, ale loty te zostały dość szybko zawieszone. Obecnie spółka ma w swojej siatce połączeń m.in. Pragę.

fot. Aero Pixels (Flickr.com/CC)gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie