×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Wzrost o 3,9 proc. w lutym


Lotnisko w stolicy Austrii obsłużyło w lutym 1,35 mln pasażerów - to o 3,9 proc. więcej niż rok temu. Wzrost napędzała większa liczba podróżujących do i z Wiednia, pasażerów przesiadających się ubyło.


W Wiedniu w ubiegłym miesiącu podróż rozpoczęło lub skończyło 1,04 mln pasażerów, czyli o 6,1 proc. więcej niż przed rokiem. Za to osób, które na tym lotnisku tylko przesiadały się między samolotami, ubyło. Ich liczba sięgnęła 303 tys., czyli o 3,1 proc. mniej niż rok temu.

Najszybciej (o 25,2 proc.) rosła liczba pasażerów do i z Ameryki Północnej. Na trasach zachodnioeuropejskich przybyło 5,6 proc. pasażerów, na bliskowschodnich - 0,2 proc. Spadki zanotowały kierunki: wschodnioeuropejski (-1,4 proc.), dalekowschodni (-2,9 proc.) i afrykański (-20,1 proc.). 

Łączna liczba operacji lotniczych wzrosła o 1,5 proc. do 15,4 tys. Odprawione ładunki cargo ważyły 20,2 tys. ton, czyli o 1,3 proc. więcej niż przed rokiem. 

Liczba pasażerów na lotniskach należących do spółki Flughafen Wien AG rosła. W Koszycach odprawiono od początku roku 45,6 tys. osób (wzrost o 35,4 proc.), a na Malcie - 473,2 tys. (wzrost o 13,3 proc.).
gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie