Nowa marka estońskich linii lotniczych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 marca 2016 11:13
5 komentarzy
Linie Nordic Aviation Group, narodowy przewoźnik Estonii powołany po bankructwie Estonian Air, zmienia nazwę i identyfikację wizualną. Spółka będzie korzystała z marki Nordica, a jej symbolem zostanie ważka.
Reklama

Spółka chce rozpocząć wykorzystywać nowej marki jeszcze w tym miesiącu. Wkrótce samoloty spółki zostaną przemalowane w nowe barwy.

Erik Sakkov, członek zarządu Nordic Aviation, podkreślił w komunikacie prasowym, że od początku działalności spółki istniały plany stworzenia nowej i ostatecznej marki. Identyfikacja wizualna spółki została wybrana w konkursie - 12 estońskich agencji zaproponowało łącznie 23 propozycje. Zwycięską identyfikację stworzyła agencja Optimist. Linia będzie też współpracować z agencją Idea Group, która zajęła drugie miejsce w konkursie.


Przedstawiciele linii zwracają uwagę, że nazwa Nordica podkreśla nordycki charakter linii, a z drugiej strony nawiązuje do dotychczasowej nazwy Nordic Aviation. To ważne, bo według przedstawicieli spółki pasażerowie zdążyli się już do niej przyzwyczaić.

Magnus Lužkov, prezes agencji Optimist, dodaje, że ważka jest bardzo dobrym nowym symbolem dla lini.

- Kształt ciała ważki przypomina samolot, a sam owad jest szybki i bardzo zwrotny. W wielu kulturach to też znak pomyślności - podkreślił Lužkov.

Spółka Nordica (wcześniej Nordic Aviation) powstała w listopadzie ubiegłego roku. Jej całkowitym udziałowcem jest rząd Estonii. Stworzenie nowej spółki było konieczne po tym, jak Komisja Europejska nakazała zwrot ok. 85 mln euro uznanej za nielegalną pomocy publicznej dla Estonian Air. To doprowadziło tę spółkę do bankructwa.

Nordica przejęła flotę i pracowników Estonian Air, ale jest tzw. przewoźnikiem wirtualnym. To oznacza, że nie ma własnego certyfikatu i jest tylko właścicielem aktywów. Wszystkie loty są wykonywane na certyfikacie Adria Airways - formalnie to słoweński przewoźnik jest operatorem wszystkich połączeń sprzedawanych przez Nordicę.

fot. Nordica
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2016-03-16 22:19   
Affinitor - Profil Affinitor
Pewnie dlatego, ze linia nie ma licencji na wykonywanie operacji lotniczych i korzysta ze współpracy z Adrią.
gość_599c6 2016-03-16 19:13   
gość_599c6 - Profil gość_599c6
4YOU Airlines v.2.0... A razem z Nordicą polegnie pewnie Adria.
gość_6bd38 2016-03-16 17:34   
gość_6bd38 - Profil gość_6bd38
Dlaczego na samolocie jest napis Adria?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama