×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ITB 2016: Eurowings koncentruje się na Europie


Podczas targów ITB 2016 Eurowings poinformowało, że na razie koncentruje się na trasach krótko- i średniodystansowych. Decyzje o rozwoju siatki dalekodystansowej zostały opóźnione.


Lufthansa, do której należy Eurowings, chce, by ta linia stała się trzecim największym europejskim przewoźnikiem niskokosztowym, za Ryanairem i easyJetem. Eurowings koncentruje się teraz głównie na lotach krótko i średniodystansowych. Plany połączeń długodystansowych będą za to rewidowane. 

Z uwagi na niewielką flotę,, liczącą zaledwie dwa samoloty szerokokadłubowe, linia ma teraz problemy z realizacją zaplanowanych połączeń. Na skutek problemów technicznych jeden z lotów był opóźniony aż 60 godzin, bo linie nie miała możliwości podstawienia innego samolotu. 

- Będziemy rozważać, czy flota będzie liczyć więcej niż siedem samolotów, jak tylko osiągniemy stabilność operacyjną - powiedział podczas targów ITB 2016, Karl Ulrich Garnadt, prezes Eurowings. 


Garnadt zaznaczył, że nowe samoloty długodystansowe na pewno będą leasingowane. Airbusy A330 są łatwo dostępne na rynku leasingowym, w związku z tym plany linii mogą być elastyczne. 

Start zapowiedzianych kierunków takich jak Miami czy Boston zostały niedawno przesunięty w czasie. W celu zminimalizowania negatywnych konsekwencji, Lufthansa sama obsługiwała niektóre loty zaplanowane pod marką Eurowings. Garnadt oznajmił także, że wprowadzenie Las Vegas do siatki połączeń nastąpi raczej w przyszłym niż tym roku. 

Mimo to linia wciąż podtrzymuje zainteresowanie rozwojem siatki połączeń długodystansowych. Ostatnie dane pokazały, że loty międzykontynentalne wykonywane pod szyldem Eurowings notują dobre wyniki, m.in. ze względu na lepsze niż zakładano wypełnienie samolotów oraz niskie ceny paliwa lotniczego. 

Przewoźnik zanotował mniejszą liczbę rezerwacji na początku roku, co mogło się wiązać ze spadkiem popytu na podróże m.in. po ataku w Paryżu. Obecnie poziom rezerwacji powoli powraca do normy. 

W 2016 r. Eurowings planuje przewieźć ok. 20 mln pasażerów. To wciąż daleko do ponad 100 mln osób odprawianych przez Ryanaira. Niewykluczone, że linia będzie dążyć do przejmowania innych tanich linii lotniczych z regionu. Nim jednak do tego dojdzie przewoźnik musi ustabilizować swoją działalność operacyjną i precyzyjnie określić najbliższe działania. 

fot. Eurowings

Relacja Pasazer.com z targów ITB 2016 powstała dzięki wsparciu Lufthansy i Sabre. 
gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie