×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier CSeries wyląduje w Polsce


Nowy samolot produkcji kanadyjskiego bombardiera zostanie zaprezentowany w Polsce 16 i 22 marca - najpierw w Krakowie, potem w Warszawie. Lądowania będą częścią testów maszyny przed pierwszą dostawą.


Swiss jest pierwszym odbiorcą nowego modelu bombardier CSeries CS100. Dostawa jest zaplanowana na II kwartał 2016 r. Jednym z ostatnich etapów testów jest tzw. route-proving, czyli loty wykonywane zgodnie ze wszystkimi procedurami regularnych operacji i na prawdziwych trasach. 

Od początku marca w Zurychu stacjonuje pierwszy CS100 w barwach Bombardiera. Samolot jest obsługiwany przez pracowników kanadyjskiej firmy, ale wykonuje operacje lotnicze zgodnie z procedurami linii Swiss. 

W ramach testów samolot CSeries zostanie zaprezentowany m.in. w Wiedniu, Brukseli, Krakowie (16 marca) i Warszawie (22 marca). 

- Jako pierwszy odbiorca samolotu CS100 na świecie, zwracamy szczególną uwagę na europejski program route-proving. Dostarczy on danych o tym, jakie parametry samolot będzie osiągał na naszej siatce połączeń po tym, jak go odbierzemy, co powinno nastąpić w ciągu kilku miesięcy - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Peter Wojahn, wiceprezes ds. technicznych w Swiss International Air Lines. 

Producent zainicjował również akcję na Twitterze - spotterzy mogą publikować zdjęcia CS100 na europejskim lotniskach korzystając z hasztagu #SpotTheCSeries.

#AKTUALIZACJA: Dochodzi informacja o locie do Krakowa#gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie