Zmiany w rozkładach Norwegiana na trasach do Polski

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
11 marca 2016 07:23
10 komentarzy
W nadchodzącym sezonie letnim linie Norwegian zmodyfikują rozkłady lotów na trasach do Polski. Zawieszone zostaną trasy z Warszawy na Wyspy Kanaryjskie, ale po zimowej przerwie powróci Madryt i Barcelona. Na połączeniach z Krakowa i Gdańska pojawią się dodatkowe rotacje.
Reklama

Loty z Lotniska Chopina na Gran Canarię dostępne są do 19 kwietnia 2016 r. raz w tygodniu we wtorki. Wcześniej zawieszone zostanie połączenie na Teneryfę-Południe (ostatni lot zostanie wykonany 21 marca).

Po zimowej przerwie wznowione zostaną za to rejsy do Madrytu i Barcelony. Do obu hiszpańskim miast przewoźnik będzie latał z naszej stolicy trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Norwegian zwiększy także liczbę rejsów między Warszawą a Malagą. W kończącym się sezonie zimowym rejsy wykonywane są dwa razy w tygodniu (w piątki i niedziele). Od 27 marca dojdzie trzecia rotacja tygodniowo i zmieni się rozkład lotów. Dzięki temu loty będą oferowane w poniedziałki, środy i soboty.

Korekcie ulegnie także plan realizacji połączenia do Stavanger. Między miastami nadal będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, ale zamiast lotów we środy pojawią się loty we wtorki.

Dużo zmian wprowadzonych zostało w rozkładzie lotów z i do Krakowa. Ich lista obejmuje:
  • Bergen: tygodniowa liczba lotów pozostaje bez zmian, ale od 27 marca br. pojawi się lot w niedziele, który zastąpi rejsy w sobotnie;
  • Kopenhaga: od 28 marca br. loty będą realizowane 5 razy w tygodniu (w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele);
  • Stavanger: loty nadal będą realizowane dwa razy w tygodniu, ale od 30 marca br. wprowadzony będzie lot we środy zamiast we wtorki;
  • Sztokholm-Arlanda: od 28 marca br. połączenie będzie wykonywane 5 razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele);
  • Trondheim: od 27 marca br. loty niedzielne zastąpią sobotnie, przy czym tygodniowa liczba rotacji pozostaje bez zmian.
Także jedyna trasa przewoźnika z Gdańska do Oslo-Gardermoen, jak co roku zostanie wzbogacona o kolejne rotacje. W chwili obecnej Norwegian lata między miastami cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele). Od 28 marca br. trasa będzie obsługiwana codziennie oprócz sobót.

Przewoźnik oferuje także loty ze Szczecina na główne lotnisko w stolicy Norwegii. Na tej trasie liczba lotów pozostanie jednak bez zmian. Nadal będą one realizowane we wtorki i soboty. Od 29 marca br. wprowadzona zostanie tylko korekta godzin operacji.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_37366 2016-03-14 09:02   
gość_37366 - Profil gość_37366
Czy loty z Warszawy na Teneryfę i Gran Canarię są zawieszone (do kiedy?) czy też Norwegian zrezygnował z tych tras? Nie widać bowiem, aby były dostępne z powrotem w sezonie zimowym 2016/17
gość_5fbf4 2016-03-13 16:18   
gość_5fbf4 - Profil gość_5fbf4
W Bydgoszczy brakuje nowych połączeń, a nie pasażerów.
gość_16fea 2016-03-13 12:48   
gość_16fea - Profil gość_16fea
gość_927b4 Do Bydgoszczy ? Po co ? Norwegian wozi pasażerów Nie powietrze Za małe lotnisko
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama