Adrij Pavlenko (UIA): Koncentrujemy się na Warszawie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 marca 2016 08:31
Linia Ukraine International Airlines nie planuje lotów w Polsce poza Warszawą. Będzie jednak starała się zainteresować swoją ofertą podróżnych spoza stolicy - stwierdził w wywiadzie dla Paszer.com Adrij Pavlenko, dyrektor ds. handlowych na Europę i Amerykę Północą w UIA.
Reklama

Od 27 marca br. Ukraine International Airlines dodadzą 5 rotacji tygodniowo między Kijowem a Warszawą. Jak zauważa Pavlenko, to wpłynie na polepszenie oferty przesiadkowej dla pasażerów z Polski. Szczególnie zyskają podróżni udający się do najbardziej popularnych kierunków, ale poprawie ulegnie dostęp do całej siatki przewoźnika.

- Najbardziej popularnymi kierunkami transferowymi są: Bangkok, Stambuł, Astana, Ałma-Ata, Erywań, Tel Awiw i Dubaj. Nasze nowe, dodatkowe rotacje do Warszawy wpłynął na polepszenie naszej efektywności przesiadkowej zarówno do powyższych destynacji jak i stworzą nowe możliwości, dzięki czemu powyższa lista znacznie się rozszerzy. Dla przykładu planujemy szczególne nowe promocje na bardzo wygodnych połączeniach do Nowego Jorku - mówi Pavlenko.


Zapytany o możliwość wejścia na inne polskie lotniska, stwierdza, że jego linia prowadziła badania marketingowe, które wykazały, że jednak najlepiej skupić się na umacnianiu pozycji na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewoźnik nie wyklucza jednak zainteresowania swoją ofertą pasażerów z innych regionów.

- Cały czas
zastanawiamy się, jak zainteresować naszych potencjalnych klientów z całej Polski, aby przy użyciu lokalnego transportu autobusowego lub kolejowego mogli dotrzeć do stolicy i dalej udać się w podróż naszymi liniami - mówi.


Ukraine International Airlines muszą zmierzyć się obecnie z trudnymi warunkami ekonomiczno-politycznymi. Stawiają jednak na rozwój siatki, reklamę i odnowę floty. W ubiegłym roku udało się także znacząco podnieść wskaźniki przewozowe. Obrana strategia wynika przede wszystkim z dążenia do maksymalnego wykorzystania samolotów - stwierdza Pavlenko.

- Przygotowujemy się także do otwarcia lotów do Kanady. Mogę jednak zapewnić, iż nie nastąpi to w bieżącym roku. Wiąże się to z długim procesem prognozowania i planowania tego typu połączeń. Niemniej, jeśli tylko nadejdzie ten dzień - z radością będziemy mogli zaoferować nową trasę także dla podróżnych z Polski - zapowiada Pavlenko.


rozmawiał Mirosław Pachowicz.
fot. Ukraine International Airlines, Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama