Krakowscy internauci chcą latać za Atlantyk

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
08 marca 2016 09:04
80 komentarzy
W zorganizowanej przez krakowskie lotnisko internetowej ankiecie użytkownicy sieci mieli możliwość wyboru najbardziej oczekiwanych tras. Zwyciężył - bez zaskoczenia - Nowy Jork.
Reklama

- Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w internetowej ankiecie dotyczącej kierunków, które chcielibyście aby pojawiły w ofercie Kraków Airport. Nie obiecujemy, że zrealizujemy wszystkie Wasze marzenia - ale staramy się jak możemy. W sezonie letnim w ofercie jest już ponad 80 połączeń (regularnych i czarterowych) z krakowskiego lotniska - napisali na Facebooku przedstawiciele Portu Lotniczego Kraków.

Z ponad 1300 zaproponowanych tras pierwsze miejsce zajął Nowy Jork. Drugi był Stambuł, następnie - Chicago, Lizbona oraz Kerry w Irlandii. Dubaj czy Moskwa znalazły się w pierwszej dziesiątce. Wśród zaproponowanych tras nie wszystkie były poważne - jeden z internautów zażartował z prośbą o uruchomienie lotów do Suchej Beskidzkiej.

W ankiecie wzięło udział ponad 800 osób, głównie z Polski i większość za pośrednictwem portalu Facebook. Większość osób jako cel podróży podała turystyczny (50 proc.) bądź rodzinny (28 proc.). Jedynie po 10 proc. osób jako cel podało biznesowy lub emigracyjny.

Wyniki ankiety pokazały także, że port lotniczy w Krakowie przeważał jako preferowane lotnisko na południu Polski.


fot. Kraków Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_287a3 2016-10-13 02:08   
gość_287a3 - Profil gość_287a3
Wszystko ładnie i pięknie. Jest tylko jeden problem. Lotnisko się rozwija, przybywa przewoźników, połączeń, pasażerów, itd. itp. Jeśli nawet nowy pas powstanie to ile z niego w ciągu roku można wycisnąć tym bardziej że płyta postojowa jest i będzie bardzo mała? 8-10 mln pasażerów rocznie? A co potem? Koniec rozwoju? A to może być już za 15-20 lat. Miejsca na drugi pas już nie ma a tym bardziej za 20 lat. Nowe lotnisko? Czy nie jest czas aby zacząć myśleć o tym już teraz? Nowe lotniska nie powstają w ciągu 2, 3 czy nawet 5 lat. Niemcy w Berlinie budują już 20 lat i jeszcze nie wiedzą kiedy skończą. Drodzy politycy z Krakowa, Katowic i Warszawy oraz zarządy z Balic i Pyrzowic zamiast walczyć między sobą o wpływy i pozycje proszę siadać do stołu i zaczynać rozmowy na temat nowego lotniska między Krakowem i Katowicami z pożytkiem dla wszystkich ludzi, łącznie z wami bo w końcu pokażecie że nie jesteście tylko od brania pieniędzy. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich pasażerów z południa Polski i ewentualnych turystów i biznesów których takie lotnisko zapewne przyciągnęłoby. Tak więc to nie jest tylko dla mieszkańców regionu wygoda ale również poważna inwestycja która może ściągnąć inne inwestycje z całego świata. A chyba na nadmiar pieniędzy nie możemy narzekać tym bardziej że górnictwo na Śląsku się wali. Prawda? A więc do pracy i powodzenia.
tomwkr7 2016-03-14 14:53   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Kelo; coś ty zrobił? Teraz się dopiero zacznie :D Już współczuję LUZ :P
gość_701cc 2016-03-14 12:43   
gość_701cc - Profil gość_701cc
a wypełniłem Smoleńsk dla Lublina, niech mają :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama