Znamy najlepsze linie 2015 roku! Ryanair wygrywa!

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 marca 2016 21:00
23 komentarzy
Ryanair największym zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2015 r. - irlandzka linia zdobyła nagrody w dwóch kategoriach. Nagrodzone zostały też LOT, Lufthansa, Singapore Airlines, Emirates, Small Planet Airlines i Enter Air.
Reklama


Zwycięzcy głosowania zostali ogłoszeni dziś (18.03) podczas wielkiej gali w w hotelu Courtyard by Marriott Okęcie w Warszawie. Głównym partnerem i organizatorem gali jest Lotnisko Chopina wraz z Pasazer.com, partnerem Plebiscytu spółka Legardere Travel Retail. Wydarzenie zgromadziło 250 osób reprezentujących wszystkie najważniejsze firmy i instytucje sektora lotniczego w Polsce, a także gości z zagranicy.- Cieszę się, że mogliśmy jako Lotnisko Chopina zaangażować się w to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży lotniczej. Jakość obsługi pasażerów traktujemy priorytetowo, a takie inicjatywy jak plebiscyt „Najlepsza Linia Lotnicza”, organizowany przez portal Pasazer.com są ważnym elementem podnoszenia standardów zarówno przez porty lotnicze, jak i przez przewoźników - mówi Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor PPL, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.
W plebiscycie Najlepsza Linia Lotnicza 2015 r. internauci oddali niemal 30 tys. głosów (dokładnie 29 754).


Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Najlepsza linia niskokosztowa:
 1. Ryanair
 2. Wizz Air
 3. easyJet
Najlepsza tradycyjna linia krótkodystansowa:
 1. Lufthansa
 2. LOT
 3. KLM
Najlepsza tradycyjna linia długodystansowa:
 1. LOT
 2. Emirates
 3. Qatar Airways
Najlepsza linia czarterowa:
 1. Small Planet Airlines
 2. Enter Air
 3. Travel Service
Najlepsza linia nielatająca z Polski:
 1. Singapore Airlines
- „Najlepsza Linia Lotnicza” to jedyny plebiscyt branży lotniczej w Polsce, którego nagrody odzwierciedlają opinie pasażerów. Zarówno rekordowa liczba głosujących, jak i obecność najważniejszych osób z tego sektora na gali w Warszawie potwierdzają znaczenie plebiscytu i gali nie tylko jako momentu wyróżnienia najlepszych, ale także jako okazji do spotkania z konkurentami i partnerami biznesowymi - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.Nagrody w kategoriach biznesowych jak co roku przyznawała Kapituła. Zaprosiliśmy do niej prezesów lotnisk, dziennikarzy branżowych, ekspertów i przedstawicieli sektora lotniczego (oczywiście poza samymi liniami lotniczymi).

Najlepsza linia biznesowa:
 1. Emirates
Wydarzenie 2015 roku:
 1. Debiut giełdowy Enter Air
Trasa 2015 roku:
 1. Bydgoszcz - Frankfurt (Lufthansa)
Menedżer 2015 roku:
 1. Grzegorz Polaniecki
Linia Przyjazna Pasażerowi:
(nagroda specjalna Stowarzyszenia Praw Pasażerów "Przyjazne Latanie")
 1. Ryanair
Głównym partnerem i sponsorem Gali jest Lotnisko Chopina. Partnerem Plebiscytu jest firma Legardere Travel Retail, obecna na rynku polskim od 1998 r., zarządzająca ponad 770 lokalami z segmentów travel essentials, foodservice i duty free. Patronat nad Plebiscytem objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Związek Regionalnych Portów Lotniczych. Patronem merytorycznym jest Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Oprawę artystyczną gali zapewniła agencja eventowa Tabasco.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-03-27 16:04   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Frankfurt - Bydgoszcz trasą 2015 roku ? Kto tam zasiada w jury ? Nawet jeśli obłożenie 95 % to od razu trasa roku Dziwny kraj O Ryanair to nawet wolę nie pisać bo tłumaczenie za co dostał tytuł przemawia chyba do nielicznych
maciek_waw 2016-03-22 10:24   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Myślę, że na długich trasach LOT został doceniony również za czartery, tu połączeń ma znacznie więcej (niż 5) i do tego bardzo ciekawych.
gość_50884 2016-03-22 05:55   
gość_50884 - Profil gość_50884
Wyroznienie LOT cieszy, ale z drugiej strony skad tyle fatalnych opinii jakie pisze sie o lotach dlugodystansowych na skytrax?
LOT ma w USA nie za dobra reputacje. Zawsze mnie to zastanawialo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama