×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Duży wzrost ruchu koncernu IAG


Koncern International Airlines Group przewiózł w lutym 6,37 mln pasażerów - aż o 12,9 proc. więcej niż rok temu. Średnie wypełnienie wzrosło o 1,2 pkt. proc. do 77,4 proc.


Najwięcej pasażerów koncern, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, przewiózł na trasach europejskich. Skorzystało z nich 3,27 mln pasażerów - o 17,3 proc. więcej niż rok temu. Na trasach krajowych IAG przewiózł 1,53 mln osób (+10,3 proc.), a na północnoamerykańskich - 627 tys. (+6,3 proc.).

Z kolei najlepsze wypełnienie koncern odnotował na trasach do i z Ameryki Łacińskiej wraz z Karaibami. Średnio zajętych było 84,2 proc. miejsc (wzrost o 2,4 pkt. proc.). Powyżej 80 proc. wypełnienia IAG osiągnął też na kierunkach azjatyckich - dokładnie było to 81,1 proc. (+0,5 pkt. proc.). Najgorzej wypełnione były loty do i z Ameryki Północnej (74 proc., spadek o 0,1 pkt. proc.). 

Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło o 7,2 proc., ruch według RPK - o 9,5 proc., a przewozy cargo spadły o 0,9 proc.

Koncern nie publikuje dokładnych danych o liczbie pasażerów w rozbiciu na poszczególne linie. Pod względem oferty ASK linia British Airways odpowiada za ponad 60 proc. przewozów. Najwyższy wzrost ruchu RPK odnotował Vueling (o 26,9 proc.), najniższy - British Airways (o 6,2 proc.).

Od początku roku IAG przewiózł 12,71 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 10,5 proc. Średnie wypełnienie w 2016 r. wynosi na razie 78,1 proc. (+1,5 pkt. proc.).


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie