×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Ponad 7-proc. wzrost w lutym


W lutym z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 151 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 7,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W lutym 2016 r. przewoźnicy niskokosztowi odnotowali blisko 15-proc. wzrost na trasach międzynarodowych. Popularne są zarówno połączenia na Wyspy Brytyjskie, jak i kierunki południowe. Ponad 12 proc. pasażerów przybyło na trasach krajowych.

Z oferty tanich linii skorzystało w sumie ponad 93 tys. podróżnych, co oznacza o 14,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na trasach do Eindhoven - 53,1 proc. oraz do Londynu Luton - 47 proc. W obu tych przypadkach w porównaniu z lutym 2015 r. przewoźnik zdecydowanie zwiększył liczbę rejsów.

O kilkanaście procent wzrosła liczba podróżnych na trasach do Shannon, Londynu Stansted i Glasgow (obsługiwanych przez linie Ryanair).

- Zwracają uwagę również znakomite wypełnienia samolotów. Na zdecydowanej większości kierunków do Anglii, Szkocji i Irlandii przekraczają 90 proc. To pokazuje, że siatka połączeń i godziny lotów dobrze odpowiadają potrzebom pasażerów - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W lutym podróżni chętnie wybierali także kierunki południowe. Na trasie do Mediolanu przybyło aż 25,5 proc. podróżnych, do Bolonii - 17,1 proc., do Rzymu - 6,9 proc., a do Barcelony - 6,1 proc. Samoloty na trasie do Rzymu wypełnione były blisko w 95 proc., a na Teneryfę (nowość tego sezonu) prawie w 94 proc.

- Niskokosztowe połączenie na Wyspy Kanaryjskie cieszy się dużym powodzeniem i świetnie uzupełniło ofertę niezwykle popularnych kierunków południowych w sezonie zimowym. Już od 1 czerwca rusza kolejna nowość, połączenie do Wenecji Treviso. Wszystko wskazuje na to, że ten kierunek również okaże się przebojem - dodaje Sztucki.

Dużą popularnością cieszył się także Paryż (wzrost o 14,3 proc.), chętnie wybierany na krótsze wyjazdy.

W przypadku połączeń krajowych wzrost wyniósł 12,1 proc. Łącznie skorzystało z nich prawie 32 tys. pasażerów. Na ten wynik duży wpływ ma popularność połączenia do Modlina (wzrost o 21,5 proc.), obsługiwanego przez linie Ryanair. O ponad 7 proc. wzrosła także liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT.
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie