LOT lata do Aten i Charkowa

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 marca 2016 18:41
19 komentarzy
Dzień po uruchomieniu rejsów do Luksemburga i Lublany, LOT otworzył kolejne nowe połączenia – do Charkowa i Aten. Polski przewoźnik jako pierwszy z Unii Europejskiej połączył Wschodnią Ukrainę z Europą Zachodnią, Ameryką Północną i Azją.
Reklama

Wraz z początkiem marca LOT sukcesywnie poszerza swoją ofertę otwierając nowe atrakcyjne kierunki połączeń. Przewoźnik zainaugurował już połączenia do Lublany i Luksemburga – wczoraj pierwsze samoloty wystartowały do Charkowa i Aten.

Charków jest drugim co do wielkości miastem i czwartym kierunkiem LOT-u na Ukrainie obok Odessy, Lwowa i Kijowa. LOT oferuje pasażerom z Ukrainy połączenia transferowe do Europy Centralnej i Zachodniej oraz Ameryki Północnej i Azji.

- Jako pierwsi dostrzegliśmy potencjał połączeń pomiędzy Charkowem a Polską i Europą Zachodnią. Do tej pory pasażerowie udający się do Charkowa musieli liczyć się z wielogodzinną podróżą i wieloma przesiadkami. Dziś wystarczy wybrać LOT i podróż z jedną, krótką i wygodną przesiadką w Warszawie – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji LOT-u.


Regularne rejsy do Charkowa realizowane będą 5 razy w tygodniu. We wtorki, czwartki i niedziele samolot wystartuje z Warszawy o godzinie 11:05 i wyląduje na charkowskim lotnisku o godzinie 14:00. Rejsem powrotnym planowanym na 14:40 z Charkowa, pasażerowie wrócą do Warszawy o 15:45. W poniedziałki i środy rejs do Charkowa zaplanowany jest na 14:25, a przylot do Warszawy na 17:20. Rejs powrotny umożliwi pasażerom wylot z Charkowa o 18:00 i przylot na Lotnisko Chopina w Warszawie o 19:05.

- Jesteśmy pewni, że połączenie to będzie popularne nie tylko wśród Ukraińców czy Polaków. Dzięki najlepszej na rynku ofercie połączenie do Charkowa już dziś jest atrakcyjne dla podróżujących z Brukseli, Amsterdamu, Kopenhagi, Paryża, Genewy lub Mediolanu - dodaje Kubicki.

LOT zainaugurował też bezpośrednie połączenia z Warszawy do Aten, które rocznie odwiedzają tysiące turystów z całego świata.

- Ateny to kolebka europejskiej cywilizacji, jedno z najbardziej znanych i ekscytujących starożytnych miast w Europie. Każdego roku odwiedza je miliony turystów. Wśród Polaków jest jednak jeszcze nieodkryte - do tej pory Polacy odwiedzający Grecję najczęściej wybierali greckie wyspy. Dzięki naszej ofercie dajemy im szansę odkryć Grecję na nowo – mówi Kubicki.Pierwszy samolot do Aten wystartował wczoraj o 22:40 z Lotniska Chopina w Warszawie. Do końca marca przewoźnik będzie operował na tej trasie cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty wystartują o 22:40 z Warszawy i przylecą do Aten o godzinie 02:25. Rejs powrotny zabierze pasażerów o 04:25, by o 06:20 wylądować na lotnisku Chopina w Warszawie. Możliwości transferowe oferowane przez przez warszawskim hub umożliwią podróż do Sztokholmu, Dusseldorfu, Amsterdamu, Hamburga czy Kopenhagi, jak również odbycie jednodniowej podróży biznesowej z Aten do Warszawy bez konieczności rezerwowania miejsca noclegu. Przykładowo, całkowity czas podróży z Aten do Sztokholmu z krótką przesiadką w Warszawie to jedyne 5 godzin i 50 minut. W sezonie letnim, ze względu na intensywny ruch turystyczny na trasie Warszawa – Ateny, przewoźnik zwiększy częstotliwość połączeń do siedmiu razy w tygodniu.

- Warto jednak podkreślić, że Ateny to kierunek atrakcyjny nie tylko ze względów turystycznych. Jest on również strategicznym w tej części Europy zagłębiem przemysłowym i biznesowym. Dzięki dogodnemu rozkładowi połączeń i szerokim możliwościom transferowym, od dziś LOT Cargo dostarcza najlepsze i najświeższe produkty prosto z serca Grecji takie jak świeże ryby, oliwki, ser feta i oliwę z oliwek oraz wyroby skórzane nie tylko na rynek polski ale również do znaczących zagranicznych rynków takich jak Moskwa, Tel Aviv, Mińsk, Zurych, Helsinki, Toronto, Nowy Jork czy Chicago – zaznacza Kubicki.


Do Aten i Charkowa zabiorą pasażerów nowoczesne samoloty typu Embraer. LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który w przypadku lotów krótkodystansowych oferuje aż 3 klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free lub AirKiosk na pokładzie.


Tylko do końca marca LOT zainauguruje w sumie aż 18 nowych połączeń, łącznie z nowo otwartymi połączeniami z Warszawy do Tokio, Zurychu, Dusseldorfu, Erywania, Bejrutu i Wenecji. Przewoźnik szykuje również otwarcie kolejnych atrakcyjnych kierunków takich jak Kluż Napoka, Nicea, Połąga, Koszyce a z początkiem maja, pierwsze samoloty polecą do chorwackich miast Splitu i Zadaru.

Bilety na nowo otwarte połączenia LOT-u dostępne są już w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

fot. LOT, pixabay

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2016-03-09 10:16   
mietek - Profil mietek
To teraz czekamy na jakiś raport p.com z LF i prognozami dla tych wszystkich nowych/reaktywowanych połączeń. Większość lini z Europy posyła swoje samoloty do TLV, Bejrutu i jak widać również do ATH w nocy. Ja parę razy leciałem do TLV i raz samolot był pustawy, a raz wypełniony w 100%.
Psychodelik 2016-03-05 10:32   
Psychodelik - Profil Psychodelik
Do wielu stolic? Do kilku ;) Co faktu nie zmienia, że bardzo cenię zarówno Iran Air jak i Mahan Air
gość_129f0 2016-03-05 08:30   
gość_129f0 - Profil gość_129f0
Nic nie słychać o zapowiadanych lotach z Warszawy do Teheranu.A szkoda.Loty są nawet z Kijowa czy Mińska .Do wielu stolic europejskich lata Iran Air i Mahan Air.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama