×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa lata z Frankfurtu do Panamy City


Lufthansa rozpoczęła wczoraj obsługę nowej trasy pomiędzy Frankfurtem a Panamą City. Nowa trasa umacnia obecność Lufthansy w Ameryce Południowej. Rejs o numerze LH484 wystartował z Frankfurtu (FRA) o 10:15, a wylądował na lotnisku Aeropuerto Internacional de Tocumen w Panama City (PTY) o 16:40 czasu lokalnego. W rejs powrotny LH 485 maszyna wyruszyła z Panama City o 18:45 czasu lokalnego, docierając do Frankfurtu dzisiaj o 11:35. Nowa trasa obsługiwana będzie pięć razy w tygodniu przez cały rok.

Panama, położona między Kostaryką a Kolumbią, w ciągu ostatnich kilku lat odnotowała znaczące przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Światowej sławy Kanał Panamski, znaczący sektor bankowy, korzystne położenie geograficzne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura to główne powody, dla których podróżujący zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych odwiedzają ten kraj Ameryki Środkowej. Panama oferuje wczasowiczom niezapomniany pobyt dzięki dziewiczym plażom z unikalnym podwodnym światem, a także dużej liczbie parków narodowych porośniętych lasami deszczowymi i namorzynowymi.

Panama jest również idealną bazą wypadową do odkrywania krajów Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich. Dzięki temu nowe bilateralne porozumienie pomiędzy Lufthansą a Copa Airlines, wiodącym przewoźnikiem Ameryki Środkowej z siedzibą w Panama City, oferuje wiele możliwości dalszej podróży.Zgodnie z nowym porozumieniem, pasażerowie Lufthansy mogą podróżować z partnerską linią Star Alliance do kolejnych 73 miast w Ekwadorze, Wenezueli, Peru i Kostaryce, na code-share z Lufthansą. W zamian pasażerowie Copa Airlines zyskują dostęp do globalnej sieci Lufthansa Group, która obejmuje obecnie 261 kierunków w 101 krajach.

Obie linie partnerskie są członkami Star Alliance, dlatego ich klienci mogą zbierać i wykorzystywać mile zarówno w programie ConnectMiles jak i Miles & More. Kolejną zaletą nowego partnerstwa dla pasażerów Lufthansy jest możliwość nadania bagażu bezpośrednio do jednej z destynacji Copa Airlines, podróż na jednym bilecie oraz wstęp do saloników w Panama City Airport.

O ile Panama City to nowe połączenie w ofercie Lufthansy, Lufthansa Group była tam już obecna. LSG Sky Chefs w marcu 2014 roku otworzyło na Aeropuerto Internacional de Tocumen nowoczesne centrum produkcyjne, które zastąpiło dotychczasowy obiekt używany od 1963 roku. Nowa inwestycja jest częścią szerszej rozbudowy lotniska spowodowanej znacznym wzrostem liczby pasażerów w ostatnich kilku latach. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie 500 pracowników, którzy produkują średnio 27 000 posiłków dziennie na potrzeby około 200 rejsów. 

Bilet w dwie strony do Panamy można zarezerwować już od 799 euro. 

fot. Lufthansa


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie