Emirates: Pięć razy dziennie do Nowej Zelandii

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 marca 2016 16:47
Linie Emirates otworzyły pierwsze bezpośrednie połączenie z Dubaju do Auckland, na jednej z najdłuższych regularnych tras lotniczych świata.
Reklama

Jak wcześniej informowaliśmy, pierwszy bezpośredni lot był wykonywany samolotem typu airbus A380. W przyszłości regularne loty na trasie będą odbywały się boeingiem B777-200LR.

- To ważna wiadomość dla naszych klientów, linii Emirates i Nowej Zelandii. Spodziewamy się dużego zapotrzebowania na tej trasie, które przyczyni się do dalszego zwiększenia ruchu turystycznego do Nowej Zelandii, obecnie przekraczającego poziom trzech milionów turystów rocznie. Przewidujemy, że połączenie będzie cieszyć się popularnością także wśród Nowozelandczyków szukających szybszego sposobu na dotarcie do Europy i na Bliski Wschód - powiedział Gary Chapman, prezes Group Services & dnata w Grupie Emirates.

Nowa trasa znacznie przyspieszy podróż między Nową Zelandią a miastami w Europie i na Bliskim Wschodzie. Przewiduje się, że lot z Dubaju potrwa niecałe 16 godzin, a z powrotem – 17 godzin i 15 minut, czyli niemal o trzy godziny krócej w każdą stronę niż dotychczas.Zdecydowanie większy wybór będą mieli teraz przede wszystkim turyści – jeden z trzech realizowanych codziennie lotów do Auckland z międzylądowaniem w Australii na pokładzie wielokrotnie nagradzanego airbusa A380, bezpośrednie połączenie do Auckland obsługiwane przez boeinga 777-200LR albo codzienne loty boeinga 777-300 ER do Christchurch na Wyspie Południowej.

Oprócz Gary’ego Chapmana w pierwszy lot na trasie z Dubaju wyruszyli ambasador Nowej Zelandii w ZEA Jeremy Clarke-Watson oraz prezes drużyny żeglarskiej Emirates Team New Zealand Grant Dalton, powracający z regat Pre-America’s Cup organizowanych w Omanie. Kapitanem A380 był tego dnia Nowozelandczyk Andrew Duncan Mcfarlane, a kilku jego rodaków znalazło się wśród personelu pokładowego. Emirates zatrudniają niemal 400 Nowozelandczyków, w tym 140 członków personelu pokładowego i 95 pilotów.

Po uruchomieniu lotów bezpośrednich do Auckland, Emirates będą mogły zapewnić ponad 2 tys. miejsc dziennie w każdą stronę na wszystkich trasach do Nowej Zelandii i z powrotem.

Boeing 777-200LR, który będzie obsługiwał nowe bezpośrednie połączenie, został zaprojektowany z myślą o bardzo długich trasach. Samolot może przewieźć do 266 pasażerów. Podobnie jak w przypadku innych połączeń Emirates do Nowej Zelandii, w samolocie znajdą się trzy klasy rezerwacyjne: osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 216 wygodnych siedzeń w klasie ekonomicznej.


Z nowego połączenia skorzystają również nowozelandzcy eksporterzy, którzy będą mogli przewieźć znacznie większy ładunek przez lotnisko w Dubaju, jeden z największych portów przeładunkowych świata, w szczególności towary łatwo psujące się, przeznaczone na rynki na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nowa Zelandia słynie z wysokiej jakości produktów rolnych, a zwłaszcza nabiału.

Aby obejrzeć film z pierwszego lądowania samolotu Emirates na bezpośredniej trasie z Dubaju do Auckland, należy kliknąć tutaj.


fot. Emirates

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama