×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines odebrały pierwszego A350


Dziś (2.3) linie Singapore Airlines odebrały pierwszego Airbus A350-900 z Centrum Dostaw Airbusa w Tuluzie. Jest to pierwszy z 67 zamówionych samolotów typu A350.W ceremonii w Tuluzie uczestniczyli m.in. prezes Singapore Airlines, Goh Choon Phong, wiceprezes Airbusa, Didier Evrard i prezes dostawcy silników, firmy Rolls-Royce – Civil Aerospace, Eric Schulz.

- Włączenie samolotów airbus A350-900 jest kolejnym dowodem na nieustające dążenie Singapore Airlines aby operować młodą i nowoczesną flotą - powiedział Goh Choon Phong, prezes przewoźnika, podczas ceremonii dostawy. - A350 będzie dla nas odmianą, pozwali na zwiększenie liczby lotów długodystansowych non-stop, co spowoduje zwiększenie konkurencyjność naszej sieci i dalszy rozwój hubu w Singapurze.

Pierwsza partia airbusów A350 Singapore Airlines będzie wyposażona w 253 miejsc w trzech klasach: 42 miejsca w klasie biznes, 24 miejsca w klasie premium i 187 miejsc w klasie ekonomicznej. Szczegóły konfiguracji samolotów A350-900, które będą operowały na trasach średniego zasięgu, jak również tych, które będą wykorzystywane do lotów bardzo dalekiego zasięgu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Samolot będzie początkowo eksploatowany na trasach w Azji w celu przeszkolenia załogi, a od 9 maja 2016 będzie obsługiwał trasę dalekiego dystansu do Amsterdamu. Będzie również obsługiwał najnowsze połączenie pomiędzy Singapurem a Düsseldorfem, które zostanie uruchomione w lipcu tego roku. O kolejnych trasach linia powiadomi w ciągu roku. 

W 2018 r. wersja ultra dalekiego zasięgu airbusa A350, znana jako A350-900ULR, dołączy do floty Singapore Airlines. Pozwoli to na ponowne uruchomienie najdłuższego na świecie rejsu non stop z Singapuru do Nowego Jorku, a także do Los Angeles i trzeciego, na razie jeszcze nieujawnionego portu lotniczego w Stanach Zjednoczonych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie