×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines odebrały pierwszego A350


Dziś (2.3) linie Singapore Airlines odebrały pierwszego Airbus A350-900 z Centrum Dostaw Airbusa w Tuluzie. Jest to pierwszy z 67 zamówionych samolotów typu A350.W ceremonii w Tuluzie uczestniczyli m.in. prezes Singapore Airlines, Goh Choon Phong, wiceprezes Airbusa, Didier Evrard i prezes dostawcy silników, firmy Rolls-Royce – Civil Aerospace, Eric Schulz.

- Włączenie samolotów airbus A350-900 jest kolejnym dowodem na nieustające dążenie Singapore Airlines aby operować młodą i nowoczesną flotą - powiedział Goh Choon Phong, prezes przewoźnika, podczas ceremonii dostawy. - A350 będzie dla nas odmianą, pozwali na zwiększenie liczby lotów długodystansowych non-stop, co spowoduje zwiększenie konkurencyjność naszej sieci i dalszy rozwój hubu w Singapurze.

Pierwsza partia airbusów A350 Singapore Airlines będzie wyposażona w 253 miejsc w trzech klasach: 42 miejsca w klasie biznes, 24 miejsca w klasie premium i 187 miejsc w klasie ekonomicznej. Szczegóły konfiguracji samolotów A350-900, które będą operowały na trasach średniego zasięgu, jak również tych, które będą wykorzystywane do lotów bardzo dalekiego zasięgu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Samolot będzie początkowo eksploatowany na trasach w Azji w celu przeszkolenia załogi, a od 9 maja 2016 będzie obsługiwał trasę dalekiego dystansu do Amsterdamu. Będzie również obsługiwał najnowsze połączenie pomiędzy Singapurem a Düsseldorfem, które zostanie uruchomione w lipcu tego roku. O kolejnych trasach linia powiadomi w ciągu roku. 

W 2018 r. wersja ultra dalekiego zasięgu airbusa A350, znana jako A350-900ULR, dołączy do floty Singapore Airlines. Pozwoli to na ponowne uruchomienie najdłuższego na świecie rejsu non stop z Singapuru do Nowego Jorku, a także do Los Angeles i trzeciego, na razie jeszcze nieujawnionego portu lotniczego w Stanach Zjednoczonych.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_8eae8 - Profil
gość_8eae8
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie