×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus wyprodukuje więcej A330


Krótko po zmniejszeniu tempa produkcji modeli A330 Airbus znów przyspieszy montaż. Powodem jest zwiększone zainteresowanie obecną wersją modelu mimo tego, że Airbus pracuje już nad nowszym wariantem "neo".


Pod koniec 2014 r. Airbus zmniejszył tempo produkcji modelu A330 z 10 do najpierw dziewięciu, a potem sześciu samolotów miesięcznie. Teraz koncern zapowiedział powrót do montażu 10 maszyn miesięcznie. 

Airbus redukował tempo montażu A330, bo spodziewał się, że przewoźnicy będą chcieli poczekać na nowszy wariant i nie będą zainteresowani starszą wersją samolotu. Okazało się jednak, że A330 jest na tyle popularny, że wiele linii chce jeszcze kupić sprawdzony obecny wariant. 

Produkcja części do wyposażonego w nowe silniki i zmodernizowanego modelu A330neo rozpoczęła się we wrześniu 2015 r. Pierwszy lot tej maszyny powinien odbyć się w połowie br., a dostawy mają ruszyć w 2017 r. (zapewne pod koniec roku).

Airbus zebrał do tej pory łącznie 1424 zamówienia na samoloty A330 w wersji klasycznej (łącznie z wariantem cargo). Zgodnie z danymi na koniec stycznia, do zrealizowania pozostawały jeszcze 163 dostawy. Do tej pory producent zebrał 186 zamówień na dwie wersje zmodernizowanych samolotów (A330-800neo i A330-900neo). Największe zamówienie złożyła AirAsiaX (66 sztuki), po 25 maszyn zamówiły Air Lease Corporation i Delta Air Lines.


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie