×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air świętuje 10 lat swojej bazy w Gdańsku


Wizz Air świętuje dziś (1.3) dziesiąte urodziny swojej bazy w Gdańsku. Ruszyła ona 1 marca 2006 r. i była trzecią, po Katowicach i Warszawie, bazą linii w Polsce. Obecnie na lotnisku im. Lecha Wałęsy stacjonuje pięć samolotów ;i zatrudnionych jest ponad 200 pracowników.


Przed utworzeniem bazy pierwszy lot Wizz Aira z Gdańska odbył się w sierpniu 2004 r. Od tego czasu przewoźnik obsłużył ponad 11 mln pasażerów na trasach oferowanych przez gdański port lotniczy. Aktualnie linia lata z Gdańska na 30 trasach do 13 krajów, a w ofercie na 2016 r. jest w sprzedaży ponad 2 mln biletów.

Poza Gdańskiem Wizz Air ma jeszcze 5 baz na innych polskich lotniskach: w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie, co w sumie oznacza 19 stacjonujących w kraju samolotów. O pasażerów linii dba zespół 650 osób polskiej załogi. Biorąc pod uwagę polską siatkę połączeń, w ubiegłym roku Wizz Air przewiózł łącznie ponad 6 mln pasażerów, uzyskując 30-proc. wzrost w porównaniu do 2014 r.

Z okazji 10. urodzin bazy w Gdańsku linia Wizz Air przygotowała niespodzianki dla wszystkich pasażerów podróżujących dzisiaj na trasach przewoźnika z oraz do Gdańska. Każdy pasażer otrzyma bon o wartości 10 euro do wykorzystania na jednej z 428 tras oferowanych przez spółkę.

 - Gdańsk to jedno z pierwszych miast, do których Wizz Air wprowadził swoją ofertę w 2004 r. Pierwszy samolot typu Airbus A320 został zbazowany w Gdańsku niecałe dwa lata później, po pierwszym locie Wizz Air do Londynu Luton. Od tego czasu pięciokrotnie zwiększyliśmy nasze możliwości, tworząc nowe miejsca pracy i kierując naszą ofertę niskich cen podróży lotniczych do większej liczby klientów - powiedział Johan Eidhagen, dyrektor marketingu Wizz Aira.

- W pierwszym roku funkcjonowania bazy Wizz Air w Gdańsku przewoźnik wykonał około 3 tys. operacji lotniczych na ośmiu dostępnych wówczas kierunkach. W minionym roku zbazowane w Gdańsku samoloty wykonały ponad 12 tys. startów i lądowań latając na 31 trasach. Taki dynamiczny rozwój przewoźnika jest naprawdę imponujący. W tym czasie ogólna liczba pasażerów Portu Lotniczego Gdańsk wzrosła trzykrotnie - powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Flota spółki składa się̨ z 66 samolotów typu airbus A320 i A321 latających z 24 baz na ponad 400 trasach, łączących 119 lokalizacji w 38 krajach. Linia jest spółką notowaną na giełdzie w Londynie.Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie