×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 19 proc. wzrost w lutym


W lutym na krakowskim lotnisku obsłużono 310 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 19 proc. w stosunku do lutego 2015 r. Był to najlepszy luty w historii portu.Liczba pasażerów według miesięcy
Po raz pierwszy w najkrótszym miesiącu roku lotnisko odnotowało wynik powyżej 300 tys. pasażerów. Wzrost miał miejsce także w liczbie wykonanych operacji lotniczych. Było ich 2,7 tys., czyli o 13 proc. więcej niż w zeszłym roku. 

Największe, bezwzględne wzrosty w lutym port zawdzięcza Ryanairowi, easyJetowi oraz KLM, które w sumie przewiozły w lutym 41 tys. dodatkowych pasażerów – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Dwaj pierwsi przewoźnicy oferują najwięcej kierunków i mają u nas największe udziały rynkowe. KLM w połowie miesiąca dodał drugi, codzienny rejs i oferuje obecnie 14 lotów tygodniowo. Kolejnym wzmocnieniem naszej siatki będzie połączenie SAS do Kopenhagi, które rusza pod koniec marca. 

Najpopularniejszym lutowym połączeniem z Krakowa była Teneryfa. Wypełnienie rejsów oferowanych przez Ryanair wyniosło 97 proc. W dwóch pierwszych miesiącach roku krakowskie lotnisko łącznie obsłużyło 613,7 tys. pasażerów, co daje wzrost o 17 proc. w stosunku do tych samych miesięcy 2015 r. gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie