Najstarszy magazyn pokładowy świata ma pół wieku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 marca 2016 09:40
1 komentarz
Magazyn "Holland Herald" już od 50 lat gości na pokładach samolotów KLM - jego pierwsze wydanie pojawiło się w 1966 r. Periodyk jest obecnie najstarszym magazynem pokładowym na świecie, jak również największym magazynem anglojęzycznym w Holandii.
Reklama

W pierwszym roku działalności ukazało się tylko sześć wydań magazynu, ale już w roku następnym "Holland Herald" wydawany był jako miesięcznik. Wielkość pierwotnego nakładu nie jest znana, lecz według kolofonu magazyn miał potwierdzone czytelnictwo na poziomie 100 000 osób. Obecnie nakład "Holland Herald' wynosi 135 tys. i szacuje się, że dociera do około 2 mln ludzi.

Pierwsze czarno-białe wydania w znacznej mierze skupiały się na promocji Holandii. Dziś publikowane są ilustrowane wydania w pełnym kolorze, o profilu międzynarodowym. Na całym świecie ukazuje się ponad 150 różnych magazynów pokładowych, a "Holland Herald" z 594 wydaniami jest najstarszym z nich.


Na przestrzeni lat „Holland Herald” pozostał ważnym środkiem przekazu dla KLM. Treści obecnie publikowane są znacznie bardziej zorientowane pod kątem międzynarodowym, niż na początku. 80 proc. pasażerów poświęca przeciętnie 19 minut na czytanie magazynów pokładowych podczas lotu.

W specjalnym, jubileuszowym wydaniu dostępnym już na pokładach samolotów linii KLM oraz na stronie magazynu opisano pół wieku działalności "Holland Herald".

Magazyn pokładowy KLM "Holland Herald" ukazuje się co miesiąc, wydaje go G + J Media. Każde wydanie ma jeden ciekawy temat przewodni, któremu towarzyszą artykuły o podróżach, stylu życia, gadżetach, jak i ciekawostki. Ponadto zawiera on także pamiętniki z Holandii, opisy miejsc do których lata linia KLM oraz katalog produktów sprzedawanych podczas lotu.


fot. KLM
Reklama

Ostatnie komentarze

kitsune 2016-03-01 11:48   
kitsune - Profil kitsune
Gratulacje. Jeden z ciekawszych, jeśli nie najciekawszy, magazyn pokładowy. Poza "Holland Herald" istnieje jeszcze inny magazyn na usługach KLM - "Flying Duchman". Z zasady jest to magazyn przeznaczony dla osób o wyższym statusie w programie Flying Blue, ale kto dokładniej może go otrzymywać? - To jest jedna z największych zagadek w branży lotniczej.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama