×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair i Norwegian dołączają do A4E


Dwie skandynawskie linie lotnicze dołączyły do branżowego stowarzyszenia Airlines for Europe (A4E). To wzmocnienie głosu tej powołanej w styczniu organizacji na forum europejskim.


Po dołączeniu Finnaira i Norwegiana organizacja A4E liczy już siedmiu członków. Liniami-założycielami były największe koncerny lotnicze w Europie: Air France-KLM, easyJet, IAG, Lufthansa i Ryanair. Łącznie członkowie A4E przewożą rocznie ponad 500 mln pasażerów. Dzięki takiemu składowi stowarzyszenie, choć powstało zaledwie kilka tygodni temu, już jest najsilniejszym przedstawicielem linii lotniczych i ma istotną siłę lobbingową w Brukseli.

Cytowani w komunikacie prasowym prezesi linii - Bjorn Kjos i Pekka Vauramo - zgodnie powiedzieli, że pomimo różnic w modelach biznesowych są zagadnienia, w których interesy wszystkich europejskich przewoźników są zbieżne. 

A4E zamierza koncentrować się m.in. na wysokości opłat lotniskowych oraz efektywności zarządzania europejską przestrzenią powietrzną. gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie