×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwóch kandydatów na prezesa PAŻP


Tomasz Szymczak, wiceprezes Welcome Airport Services, oraz były urzędnik ULC Maciej Urbański są kandydatami na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Decyzję o wyborze podejmie minister infrastruktury.

Konkurs na nowego prezesa PAŻP został rozpisany w lipcu ubiegłego roku. Od lutego 2015 r. pełniącą obowiązki prezesa jest Magdalena Jaworska. Początkowo miała ona pełnić tę funkcję tylko przez maksymalnie pół roku - takie ograniczenie (do dwóch trzymiesięcznych kadencji) znajdowało się w poprzedniej ustawie o PAŻP. Latem posłowie przegłosowali jej nowelizację, która wydłużyła maksymalny czas sprawowania funkcji przez p.o. prezesa do trzech półrocznych kadencji, czyli łącznie 1,5 roku.

To oznacza, że Agencja musi mieć nowego prezesa najpóźniej do sierpnia br. 

Komisja konkursowa już 9 lutego wyłoniła dwóch kandydatów na to stanowisko: Tomasza Szymczaka, obecnie wiceprezesa WAS, a w przeszłości m.in. prezesa tej spółki oraz Centralwings i narodowego koordynatora ds. lotnictwa przed Euro 2012; oraz Macieja Urbańskiego, dawniej dyrektora departamentu ochrony i ułatwień w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. 

Decyzję o powołaniu prezesa PAŻP podejmuje minister infrastruktury - Andrzej Adamczyk. W jego imieniu może to zrobić Jerzy Szmit, podsekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za lotnictwo. Według źródeł Pasazer.com na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się nominacji prezesa Agencji. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie