Dwóch kandydatów na prezesa PAŻP

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 lutego 2016 18:00
Tomasz Szymczak, wiceprezes Welcome Airport Services, oraz były urzędnik ULC Maciej Urbański są kandydatami na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Decyzję o wyborze podejmie minister infrastruktury.
Reklama

Konkurs na nowego prezesa PAŻP został rozpisany w lipcu ubiegłego roku. Od lutego 2015 r. pełniącą obowiązki prezesa jest Magdalena Jaworska. Początkowo miała ona pełnić tę funkcję tylko przez maksymalnie pół roku - takie ograniczenie (do dwóch trzymiesięcznych kadencji) znajdowało się w poprzedniej ustawie o PAŻP. Latem posłowie przegłosowali jej nowelizację, która wydłużyła maksymalny czas sprawowania funkcji przez p.o. prezesa do trzech półrocznych kadencji, czyli łącznie 1,5 roku.

To oznacza, że Agencja musi mieć nowego prezesa najpóźniej do sierpnia br.

Komisja konkursowa już 9 lutego wyłoniła dwóch kandydatów na to stanowisko: Tomasza Szymczaka, obecnie wiceprezesa WAS, a w przeszłości m.in. prezesa tej spółki oraz Centralwings i narodowego koordynatora ds. lotnictwa przed Euro 2012; oraz Macieja Urbańskiego, dawniej dyrektora departamentu ochrony i ułatwień w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Decyzję o powołaniu prezesa PAŻP podejmuje minister infrastruktury - Andrzej Adamczyk. W jego imieniu może to zrobić Jerzy Szmit, podsekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za lotnictwo. Według źródeł Pasazer.com na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się nominacji prezesa Agencji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama