Wystąp o odszkodowanie od Sterlinga

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 listopada 2008 09:58
1 komentarz
Reklama

Pasażerowie, którzy zostali poszkodowani w wyniku bankructwa linii Sterling mogą do 26 listopada br. ubiegać się o wypłatę roszczeń.

Pod koniec października br. tani skandynawski przewoźnik lotniczy Sterling Airways ogłosił upadłość. Ostrzegł wówczas, że nie będzie w stanie zwrócić pieniędzy tym, którzy wykupili w internecie bilety.

Pasażerowie, którzy zakupili bilety, a nie zrealizowali lotu, mogą jednak ubiegać się o zwrot kosztów. Wiadomość taką dostaliśmy od duńskiego oddziału Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Zgłoszenie powinno zawierać:
  • dokumenty potwierdzające skorzystanie z usług przewoźnika (rachunek, bilet lotniczy),
  • opis zdarzenia,
  • pełne dane kontaktowe osoby dochodzącej roszczenia.

Osoby, które chcą uzyskać rekompensaty, powinny przesłać odpowiednie dokumenty na adres:

Pernille Bigaard, Plesner, Amerika plads 37, 2100 Kobenhavn, Denmark. Mogą to zrobić również drogą mailową: tim@plesner.com.

Akceptowane będą również wnioski w formie zwykłego listu, w języku angielskim. Potwierdzenia otrzymania dokumentów, z uwagi na dużą liczbę odebranych zgłoszeń, będą wysyłane w ciągu jednego lub dwóch miesięcy od daty ich otrzymania.

Pod koniec października przewoźnik tłumaczył swoją upadłość tym, że nie zdołał pozyskać środków na restrukturyzację; jako powód podał załamanie się islandzkiego systemu finansowego (właścicielem linii była islandzka grupa kapitałowa). W Polsce Sterling obsługiwał połączenie na trasie Kraków - Kopenhaga, uruchomione 19 września 2006 roku.

Sterling był czwartą pod względem wielkości europejską tanią linią lotniczą. Oferował połączenia rejsowe i czarterowe do ponad 40 miast w Europie. Dysponował flotą 27 samolotów typu Boeing 737-800, -700 i -500.

Reklama

Ostatnie komentarze

olo 2008-11-27 12:38   
olo - Profil olo
napisalem zobaczymy
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama