Radom: W piątek letnia siatka

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 lutego 2016 07:13
43 komentarzy
Wczoraj (22.2) odbył się ostatni lot Czech Airlines na trasie z Radomia przez Ostrawę do Pragi. Jednak lotnisko zapowiada, że w piątek poinformuje o siatce połączeń na sezon wiosenno-letni.
Reklama

- W piątek oficjalnie ogłosimy nową, wiosenno-letnią siatkę połączeń. Zaprezentujemy ofertę, która, mamy nadzieję, że przynajmniej częściowo spełni oczekiwania pasażerów - powiedział cytowany przez PAP Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy lotniska w Radomiu.

Na razie nie wiadomo, kto i dokąd mógłby latać z Radomia. Władze od portu od jakiegoś czasu mówią o chęci pozyskania rejsów w typowych kierunkach emigranckich, czyli do Wielkiej Brytanii, Irlandii lub Skandynawii. Teoretycznie mógłby je uruchomić Ryanair lub Wizz Air, jednak nieoficjalnie wiadomo, że obydwie linie są bardzo sceptyczne wobec potencjału lotów z Radomia i do ich przyciągnięcia potrzebne byłyby wysokie dopłaty marketingowe.

Do czasu uruchomienia nowych połączeń Radom będzie pozostawał bez regularnych rejsów.

Pierwsze linie pojawiły się na tym lotnisku we wrześniu 2015 r. - ponad rok po wpisaniu portu lotniczego do rejestru Urzędu Lotnictwa Cywilnego, czyli jego oficjalnym otwarciu. Najpierw airBaltic poleciał do Rygi, a po kilkunastu dniach Czech Airlines rozpoczęły rejsy do Pragi. Obydwa połączenia cieszyły się znikomym zainteresowaniem.

airBaltic wycofał się z Radomia po niecałych trzech miesiącach. Czech Airlines najpierw skasowały połączenie w październiku, powołując się na brak sprzętu do odladzania na tym lotnisku. Po publicznym sporze z lotniskiem linia zdecydowała się na powrót do Radomia od grudnia, ale w formule czarterowej. Za rejsy z międzylądowaniem w Ostrawie płaciły radomskie biura podróży - Czech Airlines otwarcie twierdziły, że pasażerów jest zbyt mało, by trasa mogła funkcjonować w pełni komercyjnie.

Umowa z Czech Airlines skończyła się 22 lutego. Od wczoraj Radom znów nie ma zatem ani jednego regularnego połączenia lotniczego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7cfcf 2016-02-26 08:48   
gość_7cfcf - Profil gość_7cfcf
W samo południe.
gość_4334b 2016-02-26 08:47   
gość_4334b - Profil gość_4334b
a może chodzi o nowe linie autobusowe Radom Centrum - Radom Lotnisko? :)
gość_e354a 2016-02-26 08:07   
gość_e354a - Profil gość_e354a
a o ktorej godzinie konferencja??
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama