×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jest formalna zgoda na loty ze Stanów na Kubę


Władze Stanów Zjednoczonych i Kuby sfinalizowały grudniowe porozumienie w sprawie przywrócenia regularnych połączeń lotniczych między tymi krajami. Łącznie przewoźnicy będą mogli latać na tej trasie 30 razy dziennie.Zgodnie z porozumieniem, amerykańskie linie lotnicze będą mogły wykonywać łącznie 20 połączeń dziennie między Hawaną a Stanami Zjednoczonymi. Pozostałe 10 zezwoleń obejmuje pozostałych dziewięć międzynarodowych lotnisk na Kubie bez wskazywania konkretnych tras.

Na razie nie wiadomo, do których linii trafią zezwolenia. Ich rozdziałem zajmuje się amerykański Departament Transportu. Teraz linie lotnicze mają czas na składanie aplikacji, po ich zebraniu administracja przeanalizuje, w jaki sposób je najefektywniej rozdzielić. Na Kubę będą chciały latać wszystkie duże amerykańskie linie: wielka trójka (American Airlines, Delta Air Lines i United), jetBlue i Southwest Airlines. 

Ogólne ramy porozumienia uzgodniono już dwa miesiące temu. Jak wtedy informowaliśmy, porozumienie otwiera drogę do przywrócenia regularnych, komercyjnych lotów po ponad pół wieku blokady.gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie