×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będą bombardiery Q400 z 90 fotelami


Bombardier pokazał podczas Singapore Air Show projekt turbośmigłowego modelu Q400 w wersji z 90 miejscami. To o 12 foteli więcej niż mają maszyny znane choćby z floty LOT-u.


O tym, że kanadyjski producent Bombardier może zaprezentować powiększoną wersję swojego najpopularniejszego samolotu mówiło się już od kilku lat. W 2013 r. firma zaproponowała wariant z maksymalnie 86 miejscami - pierwszym odbiorcą takiego samolotu została w 2014 r. linia Nok Air z Tajlandii.

Najpopularniejszym wariantem Q400 pozostają samoloty z 76-78 fotelami.

Bombardier zamierza zamontować w samolotach Q400 90 foteli bez zmiany rozmiaru kadłuba. Ma to być możliwe dzięki zagęszczeniu układu siedzeń oraz rekonfiguracji wnętrza. Będzie to największy pasażerski samolot turbośmigłowy na rynku. Bombardier szacuje, że większa liczba miejsc pozwoli liniom lotniczym na uzyskanie do 8 mln dol. dodatkowego przychodu. 

Producent zapowiedział również, że podniesie ładowność modelu Q400 o 2 tys. funtów (907 kg) i zwiększy przerwy między przeglądami z 600 do 800 godzin dla przeglądu A-Check i z 6000 do 8000 godzin dla poważniejszego C-Check. Wszystkie te zmiany mają być wprowadzone na rynek w 2018 r.


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie